امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55601
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عبدالمنعم ابوالفتوح» در مصاحبه با یک شبکه ماهواره‌ای مصر با اعلام اینکه قصد ندارد برای ریاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عبدالمنعم ابوالفتوح» در مصاحبه با یک شبکه ماهواره‌ای مصر با اعلام اینکه قصد ندارد برای ریاست جمهوری آینده نامزد شود، تاکید کرد که همچنان بر این موضع خود اصرار دارد که رئیس جمهور آینده باید از افراد بین 40 تا 50 سال باشد اما اگر دلایلی برای تغییر این موضع وجود داشته باشد آن را تغییر خواهد داد.

ابوالفتوح درباره دعوت برخی گروه‌‌ها و جریان‌ها برای نامزدی «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر در انتخابات ریاست جمهوری گفت که این امر خطری برای ارتش مصر است و همه می‌دانند که من به نهاد نظامی و ارتش  افتخار می‌کنم ولی خیلی‌ها سعی دارند آن را به باتلاق سیاست و امنیت بکشانند و آن را به انجام اقدامات و وظایفی خارج از چارچوب اختیاراتش وادار کنند.

وی تصریح کرد: السیسی زمانی که عدم تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد به خوبی می‌دانست که این امر به نفع نهاد نظامی است و کسانی که از وی می‌خواهند برای ریاست جمهوری نامزد شوند، خیر این نهاد را نمی‌خواهند.

ابوالفتوح تصریح کرد که در صورت نامزدی السیسی برای ریاست جمهوری در آن صورت خواهند گفت که وی کودتا را نه به نفع کشور بلکه برای اینکه به ریاست جمهوری دست یابد، رهبری کرد و این اهانت به ارتش است و به همین دلیل عدم نامزدی وی نشان از درک و آگاهی وی دارد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها