امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55605
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 40
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، ابراهیم محمود حامد، وزیر کشور سودان در نشستی خبری اعلام کرد که در طی یک هفته اعتراضات این کشور 34 تن کشته ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، ابراهیم محمود حامد، وزیر کشور سودان در نشستی خبری اعلام کرد که در طی یک هفته اعتراضات این کشور 34 تن کشته و حدود 700 تن بازداشت شدند.

وزیر کشور سودان تاکید کرد: معترضان به بیش از 40 جایگاه عرضه سوخت، 13 اتوبوس و چندین ساختمان دولتی حمله کردند و این رفتارها هیچ ارتباطی با هیچ اعتراضی ندارد و نشان می‌دهد که شورشیان مناطق دیگر در این خشونت‌ها دست داشته‌اند و در هر حال پلیس سودان هرگز از گلوله واقعی علیه معترضان استفاده نکرده است.

دولت سودان تاکید می‌کند که طرف‌هایی ناشناس با تیراندازی به سوی معترضان اقدام به کشتار آنها کرده‌اند تا اوضاع کشور را بی ثبات کنند.

در جریان تظاهرات مردمی یک هفته اخیر که در اعتراض به افزایش قیمت سوخت در خارطوم و برخی شهرهای دیگر برپا شده بود عده‌ای با پیوستن به این تظاهرات علیه دولت عمر البشیر شعار سر می‌دادند.

شورشیان سودان، ائتلاف جبهه انقلابی هستند که شامل گروه‌های شورشی عدالت و برابری، دو گروه آزادی بخش سودان به رهبری مینی میناوی و عبدالواحد محمد نور می‌شوند و در مناطق دارفور، جبال النوبه و نیل آبی با نیروهای دولتی سودان در جنگ به سر می‌برند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها