امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55606
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، اول اکتبر (9 مهر) که به مناسبت سالروز درگذشت محمد الدوره کودک شهید ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، اول اکتبر (9 مهر) که به مناسبت سالروز درگذشت محمد الدوره کودک شهید فلسطینی روز همبستگی و همدردی با کودکان فلسطینی نام نهاده شده است.

بر همین اساس، جمعی از مقامات و رهبران احزاب سیاسی پاکستانی با انتشار بیانیه‌ای، این روز را گرامی داشته و از سازمان‌های مدافع حقوق بشر و جامعه بین‌المللی خواستند تا به اوضاع اسفناک کودکان و نوجوانان در همه سرزمین‌های اشغالی، به‌ویژه غزه، رسیدگی کنند.

طبق اعلام روابط عمومی «بنیاد فلسطین پاکستان»، این رهبران پاکستانی اوضاع مناطق تحت اشغال صهیونیست‌ها در غزه اسفناک دانستند و تأکید کردند که این موضوع مشکلات جدی را در نظام آموزشی این مناطق ایجاد کرده است.

آنان با اشاره به اینکه کودکان فلسطینی از حقوق اولیه خود چون آموزش، بهداشت و رفاه اجتماعی محروم هستند، ادامه این محاصره ظالمانه را تهدیدی برای زندگی کودکان دانستند و تصریح کردند که ادامه این روند نشان می‌دهد اشغالگران تصمیمی برای پایان دادن به این وضعیت ندارند.

این رهبران پاکستانی افزودند: گزارشات رسیده حاکی از آن است که حملات هوایی صهیونیست‌ها باعث تخریب شدید تعداد زیادی از مدارس در این منطقه شده است که بازسازی آنها به دلیل مشکلات اقتصادی بسیار دشوار است. این در حالی است که در همین زمان، دانش‌آموزان در کشورهای مدعی حمایت از حقوق بشر در بهترین وضعیت آموزشی در حال تحصیل هستند.

آنان همچنین حضور شمار زیادی از کودکان و نوجوانان در زندان‌های رؤیم صهیونیستی را به‌شدت محکوم کردند و از نهادهای بین‌المللی خواستند تا طبق مسئولیت‌های اخلاقی و قانونی خود در این باره اقدام کنند.

رهبران پاکستانی همچنین از همه سازمان‌های مردم نهاد و افراد و نهادهای فعال حقوق بشری خواستند تا با استفاده از همه امکانات خود، مردم دنیا را از وضع دردآور و اسفناک کودکان و نوجوانان فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی و نیز نقش کنوانسیون‌های حقوق بشری و بین‌المللی در این باره آگاه کنند.

سیزده سال پیش (سال 2000 میلادی) در چنین روزی محمد الدوره که 13 سال بیشتر نداشت به همراه پدرش قصد رفتن به منزل را داشت که مورد حمله صهیونیست‌ها قرار گرفتند.

پدر محمد الدوره برای حفاظت از فرزندش وی را در پشت خود قرار داده بود تا مانع اصابت گلوگه به محمد شود، اما در نهایت او پس از 45 دقیقه تیراندازی صهیونیست‌های سنگدل به شهادت رسید.

به همین اساس سالروز شهادت «محمد الدوره» به عنوان روز «همدردی و همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی» نامگذاری شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها