امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۰۲:۲۹
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55609
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، بنابر اعلام دموکرات مسیحی‌ها که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، بنابر اعلام دموکرات مسیحی‌ها که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان ریاست آن را بر عهده دارد وی به نمایندگی از این حزب و سوسیال‌مسیحی‌ها برای تشکیل دولت ائتلافی رایزنی‌ها را با سوسیال‌دموکرات‌ها - مهمترین حزب مخالف دولت- آغاز می‌کند.

این نخستین بار است که مرکل پس از انتخابات 22 سپتامبر تشکیل جلسه می‌دهد. قرار است وی جلسه‌ای نیز با حزب سبز دیگر حزب مخالف دولت داشته باشد.

این جلسه بعد از ظهر روز جمعه در برلین برگزار خواهد شد در صورتی که 2 طرف به موارد مشترک برسند، دیدارهای رسمی دیگری برای تشکیل دولت برنامه‌ریزی خواهد شد. سران هر 2 حزب درباره طولانی شدن این مذاکرات هشدار داده‌اند.

البته این هشدار بی‌مورد نیست چرا که 2 طرف در بسیاری موارد با هم اختلاف دارند که مسائل مالیاتی مهمترین آنهاست.

در پی اعلام نتیجه انتخابات پارلمانی، مرکل با افراد برجسته حزبش تشکیل جلسه داد تا درباره راهبرد مناسب برای تشکیل ائتلاف با چپ گرایان به نتیجه برسد. از طرفی مخالفان نیز درباره آغاز گفت‌گوها ابراز تمایل کردند.

ائتلاف دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌مسیحی با به دست آوردن 41.5 درصد آرا (در شرایطی که فقط با کسب 5 درصد آرا می‌توانست بهترین نتیجه را در 23 سال گذشته به‌دست بیاورد) اکثریت پارلمان را به دست آورد.

با این حال دموکراتیک آزاد نتوانست آرای لازم را کسب کند از این رو مرکل باید با حزب دیگری تشکیل ائتلاف دهد. حزب دموکراتیک آزاد تاوان سیاست‌های نامناسب درباره مالیات‌ها را پس داد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار