امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55612
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضا نصر اصفهانی امشب در نشست مکتب مولانا در تالار شیخ بهایی با بیان اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضا نصر اصفهانی امشب در نشست مکتب مولانا در تالار شیخ بهایی با بیان اینکه جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولوی و مولانا از شاعران متفکر و از متفکرترین شاعران تاریخ کشور عزیزمان ایران است، اظهار داشت: مولانا شاعری طبیعی و در عین‌حال متفکری بزرگ است.

وی با بیان اینکه یک متفکر هندی در مورد مولانا چنین می‌گوید (او شاعر نیست، بلکه متفکری بزرگ است که اشعار او شاد هست)، افزود: تمام تلاش مولوی در فهماندن این موضوع است که گذشته یک ساعت بوده و معدوم شده و آینده ساعت معدومی است که نرسیده و باید اکنون را غنیمت بشماریم که به همان فرمایش امام علی(ع) اشاره دارد.

استاد گروه ادبیات دانشگاه اصفهان با بیان اینکه مولانا شادمانی را به عنوان بهترین معیار زندگی معرفی می‌کند، ادامه داد: منظور او شادمانی است که با تعالی مطرح شود.

وی با بیان اینکه مولانا مثل یک مسافر غیبی است درست همانند پرنده مهاجری است که می‌آید روی یک شهر و بعد هجرت می‌کند گاهی ممکن هست در جایی اتراق کند و دانه را بچیند، تاکید کرد: مولانا انسان را مسافر غیبی معرفی می‌کند، زیرا او شاعر پویایی و تحرک و در واقع شاعر جویبارشدن است.

نصر اصفهانی با اشاره به این موضوع که مولانا شاعر عشق است و هرچه می‌گوید و می‌سرآید از عشق حرف می زند.، تصریح کرد: آموزه‌های مولانا هیچ‌گاه انسان را دچار افسردگی نمی‌کند و برای به دست آوردن عشق آسمانی ملاک عشق را صداقت می‌داند.

وی افزود: مولانا موسیقیایی‌ترین دفتر را درست کرده است به قول شفیعی کدکنی همتایی برای مولانا پیدا نمی‌شود.
انتهای پیام/63023/غ30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها