امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55643
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فیروزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فیروزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: سال 92 را با نامگذاری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی آغاز کردیم، در سالی که مردم عزیز در 24 خرداد ماه با انتخاب شعار تدبیر و امید، آقای دکتر روحانی را به عنوان رئیس ‌جمهور برگزیدند و چشم جهانیان را با حضور پرشور خود خیره کردند و حماسه سیاسی را رقم زدند، مسئولان باید با رویه اعتدال، وحدت، همدلی و با به کارگیری تمام امکانات بالقوه کشور گام‌های مؤثری در تحقق حماسه اقتصادی برای بهبود وضعیت کنونی معیشت مردم بردارند.

وی افزود: سیاست به فعل درآوردن امکانات بالقوه کشور در کنار بالفعل درآوردن این امکانات است که می‌توان ایران توسعه یافته و آباد را رقم زد.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تأکید اصلی‌شان بر رشد و توسعه است و موتور محرکه هر کشوری در سیاست داخلی، توسعه علمی است و این توسعه در پناه کیفی کردن آموزش و پرورش و دانشگاه‌هاست.

فیروزی تصریح کرد: کیفی کردن آنها و توجه به سه مؤلفه متون درسی، اساتید و فرهنگیان و محیط آموزشی با تغییر کیفی این عوامل می‌توان کشور را در رده جهان توسعه یافته قرار داد.

وی ادامه داد: در حال حاضر متأسفانه شأن معلمان، فرهنگیان و اساتید آنچنان که باید از لحاظ روحی، روانی، رفاه و معیشت مورد توجه قرار بگیرد، قرار نگرفته ‌است.

نماینده نطنز اضافه کرد: یکی دیگر از موارد بالفعل درآوردن امکانات بالقوه کشور در زمینه بهداشت و درمان است نگاهی به جهان پیشرفته حاکی از رشد و توسعه آنها در این زمینه است، بیمارستان، تجهیزات پزشکی و ارائه خدمات به قشر متوسط و ضعیف حاکی از احترام و تکریم به روح انسان‌دوستی است، این در حالی است که در بیمارستان‌های ما خبری از حرمت و کرامت‌های انسانی وجود ندارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دیگر از عناصر بالفعل درآوردن امکانات بالقوه کشور در زمینه سیاست خارجی است، گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ادامه سیاست داخلی است و با توجه به اینکه نظام بین‌المللی در جهان در ایما و اشاره در قدرت نرم است، انتظار می‌رود تا ایران اسلامی به عنوان رهبر جبهه مقاومت، بتواند به خوبی از قدرت نرم و دیپلماسی عمومی و رسانه‌ها سود جسته و مشکلات را به دلیل موانع خارجی بر سر سیاست‌های داخلی برطرف کند.

فیروزی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب کلید واژه نرمش قهرمانانه را ابداع کردند، نرمش قهرمانانه یعنی حرکت بین اقتدار و انعطاف و دولت محترم به ریاست آقای روحانی می‌تواند ضمن حفظ اقتدار جمهوری اسلامی در مذاکرات گوناگون اعم از مذاکرات سخت یا نرم و یا مذاکرات اصولی، این کلید واژه را به منظور تقلیل مشکلات کشور در عرصه سیاست خارجی شاخص‌سازی کند و تلاش کند تا عمق نفوذ ایران را در صحنه نظام بین‌المللی با اقتدار‌ و باصلابت‌تر کنند.

نماینده نطنز در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خواستار رسیدگی به آنها توسط مسئولان مربوطه شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها