امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55645
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان اولین موافق کلیات طرح اصلاحیه قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی، اظهار داشت: اصل عدالت و توجه به آن در همه بخش‌های نظام اسلامی در اصول مختلف قانون اساسی مدین و روشن است و باید به طور جدی به آن توجه داشته باشیم.

وی افزود: در عرصه‌های اموزش تخصصی، نظام هزینه‌های بالایی متحمل می‌شود، در مناطق محروم همواره شاهد عدم حضور نیروهای متخصص هستیم و نظام مقدس ما در پاسخگویی به مردم و رفع نیاز آنان، نتوانسته اقدامات کافی را انجام دهد.

نماینده بوشهر درمجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: برای جبران کاستی‌ها در مراکز درمانی مناطق محروم، باید بتوانیم سهمیه نیروهای بومی را افزایش دهیم و با ایجاد بستر لازم این نیاز مناطق محروم را برطرف و هزینه نظام را کم کنیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های امروز دانشگاه‌های ما در زمینه آموزش‌های تخصصی، مناسب است اما باید توزیع متخصصان به خوبی انجام شود، برای نظام اسلامی زیبا نیست که در یک شهرستان، هنوز مردم منتظر حضور متخصص چشم پزشکی باشند.

در ادامه این جلسه محمد علیپور نماینده ماکو در مجلس در سخنانی به عنوان دومین موافق کلیات طرح مذکور، گفت: اگر این طرح به تصویب برسد سبب ماندگاری حضور پزشکان در مناطق محروم می‌شود، مخالفان این طرح هم سخنانی مبنی بر مخالف جدی با اصل آن را مطرح نکردند، باید بدانیم التقای سطح سلامت در مناطق کمتر برخودار، با تصویب این طرح محقق می‌شود.

قاسم جعفری نماینده بجنورد درمجلس نیز در سخنانی به عنوان سومین و آخرین موافق کلیات این طرح گفت: مشکلات در مناطق محروم بسیار جدی‌تر از آن است که برخی مطرح می‌کنند، ما بیش از 100 هزار پزشک عمومی و 50 هزار متخصص و فوق تخصص در کشور داریم ولی پزشک متخصص در مناطق محروم وجود ندارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی باید عدالت را براساس تمام محتوای قانون اساسی در مرحله اجرا مورد توجه قرار دهد، ما با تصویب این طرح، کمترین حق مردم مناطق محروم را به آنان باز می‌گردانیم.

نماینده بجنورد درمجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ما چاره‌ای نداریم جز اینکه در پذیرش پزشکان متخصص بومی گزینی کنیم، چون نمی‌توانیم برای گروه خاص در منطقه‌ای که کپر نشین‌ هستند کاخ بسازیم اما با بومی گزینی فرد چون همان متولد شده، می‌تواند خودش را با شرایط وفق دهد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه جذب نیرو از مناطق محروم حتما با عدالت سازگار است، گفت: آنچه بی عدالتی را دامن زده، نبود امکانات در مناطق محروم است، آنان نمی‌توانند در مسابقه کنکور با افرادی که هزینه‌های زیادی صرف کردند، شرکت کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار