امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55651
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 52
حامد باطنی فوق‌تخصص جراحی پلاستیک در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: امروز روش‌های مختلفی برای از بین بردن چاقی موضعی مد شده که ...

حامد باطنی فوق‌تخصص جراحی پلاستیک در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: امروز روش‌های مختلفی برای از بین بردن چاقی موضعی مد شده که همه آنها لزوماً علمی، بی‌خطر و اثربخش نیستند.

وی افزود: در حالی که ورزش کردن همچنان بهترین روش برای از بین بردن چربی‌های زائد محسوب می‌شود، در کنار آن برخی افراد به دلایل مختلف از جمله کم‌حوصلگی یا نداشتن وقت، استفاده از روش‌های کمکی مانند لیپولیز (تبدیل چربی شکم به مایع و خارج کردن آن از طریق جراحی کم تهاجمی)، لیپوساکشن (برش چربی لایه‌های مختلف شکم و اندامها با تیغ جراحی) یا روش کرایو را انتخاب می‌کنند.

باطنی در مورد فرایند کرایو گفت: در این روش با استفاده از یک نوع دستگاه و قرار دادن پد روی شکم دمای سلولی را تا حد زیادی پایین می‌آورند به طوری که چربی بدن تبدیل به تکه‌های منجمد می‌شود.

به گفته این فوق تخصص جراحی پلاستیک، بدن باید در حد توان خود به مرور زمان چربی را از طریق ادرار یا مدفوع دفع کند که نتیجه قابل پیش‌بینی نیست و ممکن است تغییر ظاهری به شکل غیرقرینه بوده یا به میزان دلخواه از حجم چربی بدن کم نشود.

باطنی با اشاره به اینکه، متأسفانه این روش حتی توسط افراد غیرمتخصص نیز انجام می‌شود گفت: تعداد متخصصانی که این کار را در کشور انجام می‌دهند بسیار کم است و در مواردی که کار به شکل غیراصولی انجام می‌شود بیمار دچار آسیب به جداره شکم، تاول، سوختگی و سایر عوارض می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود در 4 جلسه تضمینی 8 سانتی‌متر از حجم اندام و شکم کم می‌شود گفت: تا الان بیماری ندیده‌ام که نتیجه خوبی از این روش گرفته باشد و این روش نسبت به روش‌های کمکی دیگر کمتر تأیید شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار