امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55652
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید علی یزدی‌خواه در جلسه علنی امروز شورای شهر به ارائه گزارشی در مورد آغاز سال تحصیلی 92-93 و هماهنگی‌های انجام شده ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید علی یزدی‌خواه در جلسه علنی امروز شورای شهر به ارائه گزارشی در مورد آغاز سال تحصیلی 92-93 و هماهنگی‌های انجام شده جهت ارائه خدمات بهینه به دانش‌آموزان و فرهنگیان تهران و تعامل و رایزنی با اعضای شورا در این خصوص پرداخت.

وی در این زمینه گفت: دانش‌آموزان تهرانی 9 درصد دانش‌آموزان کل کشور را تشکیل می‌دهند و 39 هزار کلاس درس در تهران تشکیل می‌شود. میانگین تراکم دانش‌آموزان در کشور 23 نفر در هر کلاس و در تهران 30 نفر است. همچنین 176 هزار دانش‌آموز تهرانی در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش شهر تهران شکننده‌ترین سازمان از نظر نیروی انسانی است چرا که 73 درصد پرسنل آن را بانوان و 27 درصد را آقایان تشکیل می‌دهند همچنین 59.5 درصد دانش‌آموزان تهرانی دختر و 49.5 درصد پسر هستند.

یزدی‌خواه افزود: آموزش و پرورش تهران ارتباط تنگاتنگی با شهرداری در مسائل مختلف دارد از برگزاری نمایشگاه‌ها گرفته تا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به عنوان سرویس مدارس که در این خصوص بین 16 تا 17 هزار دستگاه وسیله نقلیه عمومی برای سرویس مدارس استفاده می‌شود اگر چه بعضی اولیا شخصاً اقدام به استفاده از سرویس غیررسمی می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران درباره فعالیت‌های ورزشی مدارس، گفت: طرح‌های ورزشی مختلفی در مدارس اجرا می‌شود از جمله کلاس‌های ژیمناستیک برای پایه دوم و 12 جلسه شنا برای پایه سوم و پینگ‌ پنگ و سایر ورزش‌ها برگزار می‌شود. امسال 95 مدرسه به عنوان مدارس تخصصی ورزش فعالیت کردند.

یزدی‌خواه همچنین گفت: در سال گذشته 480 یادواره شهدا برای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در مناطق برگزار شد. همچنین 250 هزار فرهنگی و دانش‌آموز به عنوان همیار پلیس با پلیس راهور همکاری کردند. 2 میلیون کارمند و دانش‌آموز نیز در سال تحصیلی گذشته به اردو اعزام شدند.

وی درباره دستاوردهای دانش‌آموزان تهرانی گفت: تهرانی‌ها بین 30 تا 50 درصد کل مدال‌ها و رتبه‌های اول را در رقابت‌های مختلف کسب می‌کنند اگر چه تنها 9 درصد جمعیت دانش‌آموز کشور را تشکیل می‌دهد. برای مثال از 45 نفر رتبه‌های اول کنکور 12 نفر تهرانی بودند که این افراد رتبه‌های نخست جشنواره خوارزمی، المپیادهای علمی، مسابقات فرهنگی - هنری و ... را نیز کسب کردند. تهرانی‌ها برای دو سال متوالی در مسابقات آموزشگاهی مناطق کشور رتبه‌های ممتاز را به رغم همه مشکلات به خود اختصاص دادند.

یزدی‌خواه افزود: 140 مدرسه امین زیر نظر حوزه علمیه در تهران فعالیت می‌کند و 76 مدرسه تخصصی قرآن در مقطع ابتدایی راه‌اندازی شده است.

فرهنگیان انتخاب‌های مختلف کشور را در مناطق مختلف کشور برگزار می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران سپس به بخشی از مشکلات دستگاه متبوع خود اشاره کرد و گفت: طبق قانون شوراهای آموزش و پرورش عوارض مدارس باید بر اساس دستورالعمل این قانون دریافت شود و عوارض تابلوهای مدارس نیز تسهیل شود. همچنین شهرداری باید به تغییر کاربری مدارس غیردولتی کمک کند. ما یک اختلاف قدیمی با شهرداری بر سر عوارض داریم که امیدواریم شورای شهر به رفع آن کمک کند.

علاوه بر این آموزش و پرورش تهران از کسری بودجه، ضعف امکانات و عدم تناسب ترکیب نیروی انسانی رنج می‌برد که امیدواریم با همکاری مسئولان این مشکلات برطرف شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها