امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55653
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمای سفید تزیینی بیمارستان «مانوئل گونزالس» در مکزیکوسیتی از مصالحی ساخته شده که نقش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمای سفید تزیینی بیمارستان «مانوئل گونزالس» در مکزیکوسیتی از مصالحی ساخته شده که نقش تصفیه‌کننده هوا در یکی از آلود‌ه‌ترین شهرهای دنیا را دارد.

این نما، کار یک شرکت آلمانی مستقر در برلین 2500 متر مربع مساحت دارد و از واحد‌های ساختمانی به نام «پروسولو» ساخته شده است.

این واحدها با ذراتی لعاب داده شده‌اند که در صورت دریافت امواج ماورا بنفش، آنها را به ترکیبات کمتر آسیب‌زا مانند دی اکسید کربن و آب تبدیل می‌کنند.

این فرایند تغییری در ساختار ذرات این پوشش نمی‌دهد و سالها قابل استفاده می‌ماند.

معمار این شرکت آلمانی گفت: نکته مثبت تکنولوژی ما این است که این واحدهای «پروسولو» در محل نصب، ممکن است تاثیری در امواج بزرگ آلودگی هوا نداشته باشند ولی می‌توانند میزان آلودگی را کاهش دهند و بر کیفیت زندگی مردمی که در آن محل زندگی یا کار و یا حتی عبور می‌کنند تاثیر مثبت دارد.

شرکت آلمانی، این ماده را در مکان‌های دیگری از جمله در یک مرکز خرید در استرالیا و در هتلی در ابوظبی نیز به کار برده است.

معمار این شرکت آلمانی افزود: کار ما در معماری نباید حتما در ابعاد کلان تاثیر گذار باشد، معماری می‌تواند زندگی مردم محلی را بهبود بدهد و شاید روزی فرصت انجام کار با تاثیر کلان را نیز پیدا کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها