امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55655
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس حسین انواری در حاشیه همایش تجلیل از سالمندان که صبح امروز در سالن غدیر کمیته امداد امام خمینی برگزار شد اظهار داشت: سن ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس حسین انواری در حاشیه همایش تجلیل از سالمندان که صبح امروز در سالن غدیر کمیته امداد امام خمینی برگزار شد اظهار داشت: سن سالمندی یکی از مقاطع ارزشمند زندگی است که باید این مقطع از زندگی همراه با نشاط و شادابی همراه باشد.

وی تصریح کرد: بیش از یک میلیون و 500 هزار سالمند تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که مجموعه امداد تلاش می‌کند با توجه به اعتبارات محدود خدمات خوبی را به این قشر از جامعه ارائه کنند.

انواری تصریح کرد: متأسفانه در برخی خانواده‌ها نگاه تلخی از سوی جوانان به سالمندان وجود دارد که باید با فرهنگ‌سازی و تکریم سالمندان فضای مناسبی را برای زندگی سالمندان در جامعه فراهم کنیم.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) مجموعه امداد در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای را به سالمندان داشته است و اگر چه در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته اما کافی نیست و باید با سرعت بیشتری خدمات به سالمندان ارائه شود.

انواری بیان داشت: اعزام مددجویان و سالمندان به مشهد‌الرضا و همچنین سایر امکان زیارتی یکی دیگر از اقدامات انجام شده کمیته امداد است. همچنین مجموعه امداد بسته تشویقی خوبی را برای حمایت از سالمندان در حوزه‌های مختلف از جمله مسکن، اشتغال و .... پیش‌بینی کرده است.

انواری در ادامه با بیان اینکه بیش از ۳ سال است که مستمری مددجویان تحت پوشش امداد افزایش پیدا نکرده است گفت: دلیل این موضوع عدم تخصیص اعتبارات در لایحه بودجه دولت‌‌ها بوده که امیدواریم دولت جدید توجه ویژه‌ای را به مستمری مددجویان داشته باشد.

انواری با اشاره به اینکه در برنامه سوم و چهارم توسعه تأکید شده بود که 40 درصد حداقل حقوق به عنوان مستمری به مددجویان پرداخت شود که متأسفانه این بند از قانون اجرا نشده است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان داشت: مستمری ای که هم‌اکنون به مددجویان پرداخت می‌شود عادلانه نیست چرا که برخی از مددجویان در مناطق محروم زندگی می‌کنند که به طبع باید مستمری بیشتری را دریافت کنند.

وی در خصوص میزان مستمری پرداختی به مددجویان تحت پوشش گفت: مددجوی یک نفره 40 هزار تومان، دو نفره 45 هزار تومان، سه نفره 55 هزار تومان، 4 نفره 65 هزار تومان و 5 نفره 75 هزار تومان دریافت می‌کند.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: بیش از سه سال است که مبلغ مستمری مددجویان تحت پوشش امداد اضافه نشده است و این در حالی است که در سال‌های اخیر قیمت بسیاری از اجناس افزایش یافته است.

انواری در ادامه گفت: امسال ایجاد 500 هزار فرصت شغلی در برنامه کمیته امداد پیش‌بینی شده است که امیدواریم در این زمینه بانک‌ها همکاری لازم را داشته باشد و این در حالی است که در 6 ماهه ابتدای سال جاری تنها 30 درصد از فرصت‌های شغلی مورد نظر ایجاد شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار