امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5566
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 113
محمود رضا فیروزمند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به پرسشی درباره ارائه نشدن قراردادهای بیع ...

محمود رضا فیروزمند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به پرسشی درباره ارائه نشدن قراردادهای بیع متقابل نسل سوم و چهارم به سرمایه‌گذاران نفتی و طرح موارد مربوط به قراردادهای مشارکت در تولید گفت: آنچه در قانون مصوب مجلس مطرح شده، ضرورتا به معنای عملیاتی شدن و استفاده از آن نیست، بلکه روی آن کار مطالعاتی انجام می‌شود.
وی افزود: چیزی که مدنظر ما است در اختیار داشتن سبد آماده‌ای از انواع قراردادها است که هر زمان برای ورود به مذاکرات توسعه میادین اقدام کنیم، شرایط انتخاب‌های متنوعی برای کار روی آن داشته باشیم.
مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت در پاسخ به این پرسش که شرکت‌ها قطعاً ترجیح می‌دهند از قراردادهای پرمنفعت‌تر مانند قراردادهای مشارکت در تولید بهره ببرند، گفت: تصمیم در این باره قطعاً بر عهده وزارت نفت است که در چه میدانی با چه مدل قراردادی کار کنند و اصل اولیه در این امر منافع ملی است که هر کدام از مدل‌های قراردادی که بتواند بیشتر آن را تأمین کند، به سوی آن پیش می‌رویم.
مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت با بیان اینکه در حال حاضر مدل قراردادی که به پیمانکاران داخلی و خارجی ارائه می‌شود قراردادهای بیع متقابل است، اضافه کرد: درباره نسل سوم و چهارم قراردادهای بیع متقابل یکی دو مورد است که پیمانکاران ایراداتی درباره برد - برد بودن این گونه از قراردادها دارند.
وی افزود: این ایرادات درباره مباحث مربوط به تضمین‌هایی است که تولید کننده برای رسیدن به یک هدف خاص و حفظ سقف تولید ارائه کند.
فیروزمند اظهار داشت: در این موارد بررسی قراردادها لازم است و تا کنون این نسل از قراردادهای بیع متقابل به هیچ یک از سرمایه‌گذاران ارائه نشده است.
فیروزمند گفت: در هر میدان براساس وضعیت خاص آن میدان باید بررسی‌های لازم درباره قرارداد مورد استفاده انجام شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها