امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55668
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی NTVmsnbc به دنبال اعلام مفاد و محتوای بسته موسوم به دموکراسی از سوی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی NTVmsnbc به دنبال اعلام مفاد و محتوای بسته موسوم به دموکراسی از سوی «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه، این خبر به مهمترین موضوع رسانه‌ها تبدیل شده و در حال حاضر اغلب شبکه‌های تلویزیونی این کشور به این موضوع پرداخته و تلاش می‌کنند تا نظرات اقشار و گروه‌های مختلف را در مورد مفاد بسته مزبور جویا شوند.

در همین حال «گلتن کشاناک» از رهبران حزب صلح و دموکراسی به خبرنگاران گفت: «همچنان که پیش‌بینی کرده بودیم، بسته اردوغان تهی بود و چنین بندهای تنگ نظرانه‌ای نمی تواند رضایت کردهای این کشور را تامین کند. آن چه که ما توقع داشتیم، بسیار بالاتر از سطح بسته موجود بود و با چنین بسته‌ای نمی‌توان در راه تامین مطالبات کردها گام برداشت.»

«کردپرس» نوشت: «سری ساکک» نماینده استان موش و از دیگر اعضای حزب صلح و دموکراسی نیز در گفت‌وگو با رسانه‌های ترکیه گفت:«ما توقعاتی از دولت اردوغان داریم که برآورده کردن آنها نیازی به کسب اجازه و تایید دولت ندارد. از جمله این که ما بر این باوریم که باید مسیر صلح پاکسازی شده و مینهای آن خنثی شود و در این راه نیز آزادی زندانیان سیاسی پ‌ک‌ک یکی از مهمترین ابزارهای هموارسازی راه صلح است. در حال حاضر حدود یک هزار نفر از زندانیان پ‌ک‌ک در زندان دچار بیماری‌های خطرناکی شده و بررسی‌های ما حاکی از آن است که صدها تن از آنها در معرض خطر مرگ هستند.»

«حسیب کاپلان» از دیگر اعضای حزب صلح و دموکراسی و نماینده شرناخ نیز به روزنامه حریت گفت:« بسته مزبور، نه بسته دموکراسی بلکه مجموعه‌ای از راهکارهای اردوغان برای حفظ و افزایش آرای حزب عدالت و توسعه است و این اقدامات فایده‌ای به حال کردها ندارد.»

وی در ادامه افزود:« ما به خوبی می‌دانیم که تغییر قانون و اقناع احزاب مخالف در مجلس ملی ترکیه کار دشواری است اما دولت می‌تواند با تکیه بر اختیارات و توان خود، اقداماتی انجام دهد که راه رسیدن به استقرار صلح را هموار کند.»

«حسین چلیک» سخنگو و معاون رهبر حزب عدالت و توسعه که از مهمترین سیاستمداران کُرد طرفدار اردوغان به شمار می آید، در این خصوص نظر دیگری ارائه داده و اعلام کرد که حتی اگر پدیده‌ای به نام پ‌ک‌ک وجود نداشته باشد، دولت اردوغان خود را موظف می‌داند که به توقعات و انتظارات کردها پاسخ دهد.

از سوی دیگر در یک عکس خبر که توسط عکاس خبرگزاری آناتولی گرفته شده نشان داده شده که در دیاربکر و در قهوه‌خانه‌های این شهر، مردم برای تماشای برنامه زنده اعلام مفاد بسته دموکراسی به دقت به تلویزیون چشم دوخته‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها