امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55669
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، یک منبع آگاه در حزب راست میانه «مردم آزاد» که ریاست آن را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، یک منبع آگاه در حزب راست میانه «مردم آزاد» که ریاست آن را «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین این کشور بر عهده دارد، هشدار داد که در صورتی که برلوسکونی تلاش کند تا به جنجال‌ها درباره محکومیت خود تا سقوط دولت ائتلافی «انریکو لتا» نخست‌وزیر این کشور ادامه دهد، حدود 20 نفر از نمایندگان مجلس متعلق به این حزب از وی جدا خواهند شد و حزب جدیدی تشکیل خواهند داد.

سیلویو برلوسکونی روز شنبه پنج وزیر عضو حزب مردم آزاد را از دولت لتا خارج کرد تا این دولت را در ارتباط با اخراج خود از سنای این کشور تحت فشار قرار دهد. با این حال لتا و «جیورجیو ناپولیتانو» رئیس‌جمهور ایتالیا، تلاش خود را بر جلوگیری از سقوط دولت ائتلافی متمرکز کرده و امید دارد که اختلاف در حزب برلوسکونی بتواند به وی کمک کند.

«روبرتو اسپرانزا» از حزب دموکراتیک؛ حزب انریکو لتا گفت: «امروز مسئله مهم سیاسی این است که مسئولیت بزرگ متوجه برلوسکونی است که منافع شخصی خود را مقدم بر منافع ایتالیا قرار داده است.»

قرار است روز چهارشنبه مجلس سنا رای اعتماد به دولت ائتلافی را در دستور کار خود قرار دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار