امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55681
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این کتاب از معدود آثاری به شمار می‌آید که تاکنون به طور تخصصی در حوزه ورزش معلولان به رشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این کتاب از معدود آثاری به شمار می‌آید که تاکنون به طور تخصصی در حوزه ورزش معلولان به رشته تحریر درآمده است.

با توجه به آمار منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، حدود 15 درصد از افراد هر جامعه به نوعی از معلولیت رنج می‌برند و این آمار ایجاب می کند تا زمینه لازم برای ورزش کردن این قشر گسترده به شیوه‌ای کاملا علمی فراهم شود.

به عقیده نویسندگان کتاب «اگرچه افراد معلول با توجه به نوع و شدت معلولیت با مشکلات و محدودیت هایی مواجه هستند، ولی این بدان معنا نیست که با آنان به دور از احترام یا با دید ترحم و دلسوزی برخورد نمود. معلولین در بسیاری از موارد با توجه به محدودیت هایشان، توانمندی‌های زیادی از خود بروز می‌دهند. یکی از وظایف مهم جامعه، ایجاد بستر مناسب جهت ارایه توانمندی‌های این گروه از جامعه است. به نظر می رسد حضور در فعالیت‌های ورزشی زمینه مناسبی برای ورود این گروه به اجتماع و بروز توانمندی‌های آنها است.»

در کتاب «ورزش و معلولین» تلاش شده است تا دانشجویان، مربیان، معلولین و گروه های فعال در این حوزه با سیر تاریخی ورزش معلولین، مفاهیم کاربردی این حوزه، وسایل و ابزار کمکی معلولین، انواع معلولیت‌ها و ویژگی‌های آن‌ها، کلاس‌بندی و رشته‌های ورزشی معلولین آشنا شوند.

چاپ نخست کتاب «ورزش و معلولین» با شمارگان 1000 نسخه، 128 صفحه و قیمت 6500 تومان از سوی نشر ورزش منتشر می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها