امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55687
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، ظهر امروز عبدالله عبدالله و معاونان وی برای ثبت‌نام به کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان مراجعه کردند. تعداد ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، ظهر امروز عبدالله عبدالله و معاونان وی برای ثبت‌نام به کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان مراجعه کردند.

تعداد زیادی از شخصیت‌های برجسته، عبدالله را همراهی می‌کردند.

عبدالله پس از ثبت‌نام در جمع خبرنگاران گفت: با حمایت طیف‌های وسیع مردمی، شخصیت‌های برجسته سیاسی و احزاب و جریان‌های سیاسی قاطعانه به سمت انتخابات حرکت خواهد کرد.

وی افزود: امیدوارم در جریان انتخابات، رقابت‌ سالم و سازنده‌ای با سایر نامزدهای انتخاباتی داشته باشیم و ثمره انتخابات پیش رو به نفع خیر و صلاح افغانستان و مردم باشد.

محمدخان و محمد محقق به عنوان معاونان اول و دوم عبدالله تعیین شدند.

در همین حال، خبرگزاری جمهور آورده است، روز گذشته در نشستی که میان سران احزاب «جمعیت اسلامی» و «حزب اسلامی» شاخه ارغندیوال برگزار شد یک موافقتنامه انتخاباتی نیز به امضای طرفین رسید.

این 2 حزب که از مدتی قبل در زمینه ایفای نقشی مشترک در انتخابات آینده ریاست جمهوری با یکدیگر در حال مذاکره و مشورت بودند، عصر روز گذشته موافقتنامه‌ای را در این زمینه امضا کردند.

براساس این موافقتنامه، عبدالله عبدالله به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری از سوی جمعیت اسلامی افغانستان و محمدخان معاون حزب اسلامی افغانستان به عنوان کاندیدای معاونت اول از سوی حزب اسلامی افغانستان معرفی شدند.

این موافقتنامه توسط «صلاح الدین ربانی» رئیس جمعیت اسلامی افغانستان و «عبدالهادی ارغندیوال» رئیس حزب اسلامی افغانستان در حضور اعضای شورای رهبری جمعیت اسلامی افغانستان و حزب اسلامی افغانستان امضا شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها