امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 21
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 557
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۱۷
تعداد بازدید: 192
«علی فیاض» نماینده پارلمان لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس اظهار داشت: ما امیدواریم تمام سلام در تشکیل دولت ...

«علی فیاض» نماینده پارلمان لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس اظهار داشت: ما امیدواریم تمام سلام در تشکیل دولت جدید موفق شود و ما امروز به عنوان اعضا فراکسیون مقاومت به دولت اعلام کردیم که آمادگی کامل برای همکاری داریم.

وی با اشاره به حضورش در رایزنی‌های بین دولت و فراکسیون مقاومت در لبنان برای تشکیل کابینه جدید، گفت: لازم است که تمام گروه‌ها در دولت حضور داشته باشند تا اینگونه دولتی توافقی و متوازن تشکیل شود؛ همچنین دولت هر گروه را بر اساس کرسی‌هایش در پارلمان در کابینه شرکت دهد.

این نماینده پارلمان درباره چالش‌های پیش رو‌ در تشکیل دولت جدید نیز ابراز داشت: مسئله اصلی هویت دولت است که می‌خواهند دولتی تکنوکرات وارد عمل شود که غیر سیاسی باشد و انتخابات را برگزار کند، ما می‌خواهیم دولتی سیاسی متوازن باشد که وظیفه‌اش در برگزاری انتخابات و دیگر پرونده‌های مطرح در لبنان را بر عهده بگیرد.

وی در ادامه این گفت‌وگو درباره اختلاف بین گروه‌های سیاسی درباره تشکیل کابینه از جمله وزارت کشور و وزارت خارجه تصریح کرد که لبنان در هر شرایطی شاهد اختلافات متعددی است و این امری طبیعی است.

علی فیاض با اشاره به رای 124 نماینده به نخست‌وزیر برای تشکیل حکومت جدید اظهار داشت که این نشان از آمادگی برای همکاری در راستای تشکیل دولت است و این فرصتی برای لبنانی‌ها به حساب می‌آید.

وی تاکید کرد که گروه‌های لبنانی می‌توانند از سد مشکلات پیش‌رو درباره تشکیل دولت عبور کنند.

علی فیاض در ادامه تصریح کرد که تمام سلام در رایزنی‌های امروز به ما گفته شد که دولت درباره سلاح مقاومت هرگز سستی نخواهد کرد.

وی افزود: تمام‌ سلام فرد مخالف مقاومت نیست و این بر خلاف تاریخ و تربیت وی است، ما درباره رویکرد وی درقبال سلاح مقاومت مطمئن هستیم.

این نماینده حامی مقاومت در پارلمان لبنان درباره اختلافات اظهار داشت که اختلافات زیادی وجود دارد ولی ما به دنبال احیا کمیته درباره قانون انتخابات هستیم تا به یک توافق در ماه آینده برسیم.

وی در پایان تصریح کرد که چالش‌هایی درباره قانون انتخابات و آنچه که درباره پرونده سوریه و مسائل داخلی وجود دارد و علاوه بر آن چالش‌های ناشی از مشکلات اقتصادی است که به همه لبنانی‌ها فشار وارد می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها