امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55701
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز سه شنبه پارلمان در تذکری آیین‌نامه‌ای در جریان بررسی دو فوریت لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری به مدت یک سال، اظهار داشت: طبق آیین‌نامه داخلی پارلمان دولت موظف بود 6 ماه قبل از پایان یافتن مهلت آزمایشی این قانون، نسبت به تعیین تکلیف شدن آن اقدام لازم را به عمل آورد، از آنجا که دولت یازدهم به تازگی کار خود را آغاز کرده و گرفتار بوده، مجلس می‌توانست این کار را انجام دهد و با گرفتاری دولت، این وظیفه از دوش مجلس برداشته نشده بود و بایستی هیئت رئیسه نسبت به این کار، اقدام می‌کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه مهلت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری روز گذشته به اتمام رسیده بنابراین دیگر قانونی به نام قانون مدیریت خدمات کشوری نداریم، به همین دلیل ارائه این لایحه از نظر شکلی کلا مشکل دارد.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: پس از پایان مهلت اجرای آزمایشی قوانین آن قانون دیگر اعتباری ندارد و اعتبار آن منقضی شده است.

به همین دلیل با توجه به ارائه این لایحه برای تمدید اجرای تمدید اجرای آزمایشی قانون مذکور، شبهه‌ای مطرح می‌شود.

مفتح خاطرنشان کرد: قانونی که دیگر اعتبار ندارد را نمی‌توانیم تمدید کنیم و این شبهه در اینجا مطرح است البته اگر اجرای این قانون به اتمام نرسیده بود می‌شد آن را تمدید کنیم اما الان قانون مدیریت خدمات کشوری اصلا معتبر نیست که بخواهیم آن را تمدید کنیم.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس در پاسخ به تذکر مفتح ضمن وارد دانستن آن گفت: دولت و مجلس بایستی براساس آیین‌نامه قبل از اتمام زمان اجرای آزمایشی قوانین نسبت به دائمی شدن آنها اقدام و همت کنند.

وی افزود: در موارد اینچنینی می‌توانیم نسبت به تمدید آزمایشی یک قانون اقدام کنیم و در آیین‌نامه مطلبی که مطرح شده برای این است که باید مجددا تمدید آن به تصویب مجلس برسد و تبدیل به قانون شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها