امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55707
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 64
احمد بخشایش نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: آقای ...

احمد بخشایش نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: آقای روحانی به عنوان رییس جمهور نباید در بار نخست با رئیس‌جمهور آمریکا گفت‌وگو می‌کرد زیرا از لحاظ دیپلماتیک بهتر بود این ارتباط تا حاصل شدن مشروعیت تعامل در حد وزارت امور خارجه انجام می‌شد.

نماینده مردم اردستان با بیان اینکه ارتباطات دیپلماتیک با آمریکا به معنای رفع مشکلات جاری کشور نیست، ادامه داد: بسیاری از کشورهای جهان که با آمریکا هم‌پیمان بودند از جمله لیبی در زمان قذافی به جای اینکه به عزت برسند، خار شدند و از همین رو دولتمردان ایران باید هوشیار باشند.

وی تصریح کرد: صهیونیست ها هم اکنون دو جناح را در عرصه سیاست و سرزمین اشغال کردند، یکی سرزمین فلسطین و دیگری بخش عمده ای از کنگره آمریکا. به همین علت نمی‌توان از دولت آمریکا انتظار داشت که در روابط دیپلماتیک با شفافیت و مستقل عمل کند. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان یادآور شد: آمریکا باید در وهله اول سر و سامانی به اختلافات میان کنگره و دولت خود دهد و سپس به فکر روابط دیپلماتیک با ایران باشد. زیرا سیاست‌های داخلی آمریکا در تعامل با ایران متناقض است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها