امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55713
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، بیش از دو دهه از عمر کاروان نور می‌گذرد اما در سال‌های اخیر شکل بهتری پیدا کرده است هم به لحاظ نحوه انتخاب قاریان برای ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، بیش از دو دهه از عمر کاروان نور می‌گذرد اما در سال‌های اخیر شکل بهتری پیدا کرده است هم به لحاظ نحوه انتخاب قاریان برای اعزام هم به لحاظ کیفیت و کمیت و هم به لحاظ برنامه ریزی هایی که برای فعالیت های قاریان در عربستان صورت می‌گیرد.

بهزاد احمدی سرپرست کاروان راهیان نور در حج تمتع امسال معتقد است کاروان نور ظرفیتی بیش از آنچه تا کنون دیده شده دارد که در صورت توجه بیشتر فعال خواهد شد.

احمدی می‌گوید: در کاروان راهیان نور قاریان ممتاز بین المللی ، قاریان برتر کشوری و استانی حضور دارند که هر سال برای انتخاب نفرات برتر جهت اعزام به سرزمین وحی  آزمونی گرفته می‌شود. یکی از چهره‌های قرآنی نیز هر سال به عنوان سرپرست کاروان را همراهی می کند .

وی ادامه داد: امسال متناسب با کاهش تعداد حاجیان در کاروان نور هم حداقل تعداد حضور دارند که بالغ بر 20 نفر می‌شود.

احمدی افزود: تاکید  بر حضور قاریان در میان حجاج ایرانی وحتی غیر ایرانی است. چون آن‌ها هم مراجعاتی به ما دارند. قاریان ما در جلسات مهم عمومی برای تلاوت قرآن حضور دارند. البته دوست داریم در فضاهای متبرکه مثل بقیع و حرم نبوی(ص) جلسات تلاوت قران داشته باشیم اما متأسفانه زمینه برای این کار فعلا به طور کامل فراهم نیست که امیدواریم با فعالیت های دیپلماسی قرآنی بین دو کشور ایران و عربستان این مشکل حل شود.

وی با بیان اینکه برای بار اول است که به این سفر مشرف می‌شود گفت: این روزها قطعاً در شمار عمر ما حساب نمی‌شود. آدم نمی‌داند چطور باید ازاین روزهای زودگذر استفاده کند.

سرپرست کاروان راهیان نور در حج تمتع امسال گفت: حج را با هیچ کلمه و واژه‌ای نمی شود توصیف کرد. سعی می‌کنم صبح ها قبل از نماز صبح یا هنگام نماز مغرب یا ساعات آخر شب در حرم نبوی(ص) حضور پیدا کنم. در اینجا انسان اوج غربت ائمه را مشاهده می کند.  امیدوارم روزی بیاید که مردم، مزار شریف ائمه را راحت زیارت کنند. هر وقت به حرم نبوی مشرف می شوم و روبروی قبر شریف می ایستم  و سلام می دهم احساس می کنم که در مقابل مدفن مطهر حضرت زهرا(س) ایستاده ام و سلام می دهم.

احمدی ادامه داد: در کاروان نور چهره‌های شناخته شده قرآنی حضور دارند  پیشنهاد من این است که صدا و سیما پوشش بهتری به فعالیت های این کاروان بدهد. همچنین پیشنهاد می‌کنم در صحن های مقدسه یا در همین بعثه مقام معظم رهبری تلاوت ترتیل هم انجام شود. دوستی می‌گفت یک دهه عکس و تصویر از کاروان‌های قرآنی وجود دارد که کمتر کسی آن‌ها را دیده ما پیشنهاد دادیم آن را جمع و ضبط کنند تا دیگران هم آن را ببینند.

وی ادامه داد: مردم ما قرآن دوست هستند و اعضای کاروان را هر جا که ببینند محبت می‌کنند. اگر حجاج قبل از اعزام آشنایی بیشتری با کاروان پیدا کنند توقع و مطالبه آن ها هم از ما بیشتر خواهد بود.

سرپرست کاروان راهیان نور در حج تمتع امسال گفت: جای خالی همایش‌هایی با موضوع قرآن و حج که اندیشمندان و قاریان جهان اسلام در  آن حضور داشته باشند و نوعی تعامل قرآنی بر اساس آن شکل بگیرد هم خالی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها