امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55718
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سید حسن بتولی گفت: یکی از اقدامات این پلیس در راستای کشف علمی جرم، بررسی سوابق و عملکرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سید حسن بتولی گفت: یکی از اقدامات این پلیس در راستای کشف علمی جرم، بررسی سوابق و عملکرد مجرمان به خصوص در حوزه جرائم کلاهبرداری است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مجرمان در خارج از زندان کنترل می‌شوند و رفتارشان زیر ذره بین پلیس قرار می‌گیرد، تصریح کرد: علاوه بر این کارآگاهان با تجزیه و تحلیل شگرد مجرمان و بررسی نحوه شکل گیری جرم، موفق به شناسایی مجرم یا مجرمان می‌شوند.

بتولی ادامه داد: در واقع در گام اول با بررسی تجربیات موجود در پرونده‌ها مانع از شکل گیری جرم جدید می‌شویم و در گام دوم پس از وقوع جرم، با بررسی شیوه و شگرد مجرمان اقدام به شناسایی مظنونان می‌کنیم.

با یافتن ادله در صحنه جرم مجرمان وادار به اعتراف می‌شوند

رئیس پلیس آگاهی ناجا، در پاسخ به سوالی در خصوص کشف علمی جرائم اظهار داشت: با بهره گیری از علوم مختلف از جمله بانک‌های هوشمند در انگشت نگاری، سوابق ژنتیک مجرمان و یافتن ادله در صحنه جرم، امروز دیگر اعتراف کلامی مجرمان به حداقل رسیده است، چرا که با اثبات نقش مجرم در وقوع جرم، آنها را وادار به اعتراف می‌کنیم.

سردار بتولی، یادآور شد: امروز استفاده از اقدامات خشن به پایان رسیده اما در مواقع خاص ضمن هماهنگی با مراجع قضایی و رعایت حدود شرعی و قانونی، پلیس از اختیارات قانونی در برخورد با مجرمان استفاده می‌کند.

به گفته این مقام انتظامی، با توجه به شرع مقدس و قوانین کشورمان در جهت حفظ حرمت افراد، رعایت حقوق شهروندی و مبارزه با خشونت و رفتارهای غیرقانونی، سیستم‌های نظارتی در ناجا به شدت با هرنوع برخورد غیرقانونی و خشونت آمیز در بازداشتگاه‌ها و تحت نظرگاه‌ها برخورد می‌کنند.

به دنبال بهبود بیشتر وضعیت بازداشتگاه‌ها هستیم

وی با اشاره به اینکه نمره بازداشتگاه‌ها از 80 عبور کرده، یادآور شد: در چند سال اخیر با اهتمام و تدابیر فرمانده و هئیت رئیسه ناجا، بازداشتگاه و تحت نظرگاه های نیروی انتظامی روند شتابانی در راستای بهبود و اصلاح از منظر فیزیکی، برخورد با متهمان و رعایت قوانین و مقررات طی کرده است.

بتولی تصریح کرد: تعداد زیادی از بازداشتگاه ها حکم فعالیت خود را از سازمان زندان‌ها دریافت کرده اند و این سازمان ضمن نظارت لازم، رضایت نسبی از وضعیت بازداشتگاه‌ها دارد؛ هرچند وضعیت نسبت به گذشته بهتر شده اما با مطلوب ما فاصله زیادی دارد بنابراین نیروی انتظامی در حد توان، سعی دارد از ابعاد مختلف وضعیت بازداشتگاه‌ها را بهبود ببخشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها