امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55725
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای خارجی روز سه‌شنبه بعد از اعلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای خارجی روز سه‌شنبه بعد از اعلام خبر عدم توافق کنگره بر سر بودجه و آغاز رسمی تعطیلی دولت فدرال، به پایین‌ترین میزان در حدود هفت ماه و نیم گذشته رسید.

نمایندگان کنگره آمریکا روز گذشته هم نتوانستند اختلافات خود در مورد طرح خدمات درمانی مورد حمایت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا را برطرف کنند و در نتیجه در تصویب بودجه اضطراری ناکام ماندند. مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریتی جمهوری‌خواه دارد، بودجه‌ای را تصویب کرد که طرح خدمات درمانی را یکسال به تعویق می‌انداخت، مجلس سنا نیز که اکثریت دموکرات دارد، با این لایحه مخالفت کرد.

ناتوانی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در تصویب بودجه موقت در حالی رخ داده که مجلس نمایندگان و مجلس سنا تا دو هفته آینده نیز باید لایحه افزایش سقف استقراض دولت را مورد بررسی قرار دهند. اگر کنگره نتواند در آن مورد هم به جمع‌بندی برسد، اقتصاد آمریکا با مشکلی تاریخی مواجه می‌شود که می‌تواند تبعات گسترده‌ای هم بر اقتصاد جهانی داشته باشد.

با تعطیلی دولت آمریکا حدود 800 هزار کارمند «غیرضروری» نهادهای دولتی موقتا بیکار شده و بیش از 1.4 میلیون نفر کارمند «ضروری» دولت هم باید بدون دریافت دستمزد به کار خود ادامه دهند. هر هفته تعطیلی دولت فدرال، میلیاردها دلار به اقتصاد آمریکا ضرر وارد می‌کند. «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا با صدور بیانیه‌ای نسبت به تبعات وخیم تعطیلی دولت برای اقتصاد هشدار داد و گفت این موضوع «چوب در چرخ اقتصاد» آمریکا خواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها