امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55730
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با تعطیلی دولت فدرال آمریکا، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا، یک پیام ویدئویی برای ارتش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با تعطیلی دولت فدرال آمریکا، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا، یک پیام ویدئویی برای ارتش کشورش منتشر کرد.

وی در این پیام ویدئویی تصریح کرد: من بعنوان رئیس‌جمهور و فرمانده کل قوا، تلاش خود را به کار گرفتم تا تضمین دهم شما از راهبرد، منابع و حمایت هایی برای مأموریتی که ملت ما از شما می‌خواهند انجام دهید برخوردار خواهید بود. شما همیشه به مسوولیت‌های خود عمل کردید و با مهارت خارق‌العاده، مهارت و شجاعت عمل کردید.

اوباما با اشاره به عدم تصویب بودجه در کنگره گفت: متأسفانه کنگره به مسئولیت خود عمل نکرد. نتوانست بودجه را تصویب کند و در نتیجه بیشتر دولت باید تا زمان تأمین بودجه خود توسط کنگره تعطیل شود. چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا، ژنرال دمپسی و فرماندهان شما اطلاعات بیشتری درباره تأثیرات این تعطیلی بر شما و خانواده‌اتان دارند. من می‌خواهم مستقیماً با شما درباره آنچه که رخ خواهد داد صحبت کنم.

رئیس‌جمهوری آمریکا ادامه داد: آندسته از شماهایی که لباس فرم بر تن دارید همچنان در وضعیت قبل باقی خواهید ماند و به کارتان ادامه می‌دهید. تهدیدات وارده بر امنیت ملی ما تغییری نکرده است و ما نیاز داریم که شما برای هرگونه وضعیت احتمالی آماده باشید. عملیات‌های نظامی در حال پیشرفت همچون تلاش‌های ما در افغانستان ادامه خواهد یافت. اگر شما در معرض خطر خدمت کنید، ما تضمین می‌کنیم که آنچه را که برای پیروزی در عملیات‌ها دارید برایتان فراهم کنیم. کنگره این امر را تصویب کرده و من نیز آن را امضا می‌کنم و قانونی را امضا می‌کنم که تضمین می‌کند شما به موقع حقوق خود را دریافت می‌کنید. ما تمامی تلاش خود را به کار می‌گیریم تا هر تأثیری که این تعطیلی بر شما و خانواده‌های شما می‌گذارد را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: وضعیت آندسته از کارکنان غیرنظامی وزارت دفاع، می‌دانم که در روزهای آینده با تردید زیادی روبرو است و احتمالاً برخی از آنها به مرخصی اجباری می‌روند. شما و خانواده‌اتان شایستگی چیزهای بهتری را در مقایسه با عملکرد بدی که ما در کنگره شاهد آن هستیم، دارید. استعدادها و ایثارگری شما موجب شده که ارتش ما جزء بهترین‌ها در جهان باشد. به همین دلیل من تمام تلاش خود را به کار می‌گیرم تا کنگره مجدداً دولت ما را باز کند و هرچه سریعتر همه را به کار بازگرداند.

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش پایانی صحبت خود تأکید کرد: می‌دانم که این تعطیلی برخلاف پیشینه تغییرات گسترده‌تر ما است. جنگ در عراق تمام شده است. جنگ در افغانستان سال آینده تمام می‌شود. بعد از بیش از یک دهه عملیات‌های بی‌سابقه ما در حال پایان دادن به جنگ زمینی هستیم. بله ارتش ما کاهش پیدا می‌کند و بعنوان یک ملت، ما با گزینه‌های بودجه دشواری در پیش روی خود مواجه خواهیم بود.

وی اینگونه ادامه داد: من به مبارزه برای رها شدن از کاهش بودجه فرامرزی، کاهش خودکار، ادامه می‌دهم زیرا که این کاهش خودکار بودجه ارتش و اقتصاد ما را دچار آسیب کرده است. من رویکرد مسئولانه‌ای نیاز دارم که با چالش‌های مالی ما روبرو شود و ارتش و اقتصاد ما را محکم حفظ کند و من تضمین می‌کنم که شما همچنان عالی‌ترین ارتش در جهان بمانید. این چیزی است که برای آن مبارزه می‌کنم. این چیزی است که شما و خانواده‌هایتان شایستگی آن را دارید.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها