امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55737
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۰
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این اجرا در تاریخ‌ 19 مهرماه سال جاری در سالن هلال احمر شهر ساری برگزار خواهد شد و اعضای گروه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این اجرا در تاریخ‌ 19 مهرماه سال جاری در سالن هلال احمر شهر ساری برگزار خواهد شد و اعضای گروه «نُوان» قصد دارند در این کنسرت، دو مجموعه «ترانه بخوان» و «شب کوک» که برای آنسامبل سازهای ایرانی توسط محمدرضا عموجوادی نوشته شده است را اجرا کنند، همچنین اشعار اجرا شده در کنسرت «نُوان» از شاعران کلاسیک و معاصر ایرانی مانند رودکی، حافظ، نیما یوشیج و داوود قاسمی برگرفته شده است.

اعضای این گروه پس از اجرای ساری، دوم و سوم آبان ماه هم در شهر آمل به روی صحنه خواهند رفت و ارائه‌ی رویکردی نوین و مواجه‌ی شخصی آهنگساز در مقوله‌ی فرم، تنظیم و اِلمان‌های استفاده شده در موسیقی ایرانی همچون ردیف موسیقی ایرانی و استفاده از ملودی‌های فولکلور، از اهداف اجرای این کنسرتها می‌باشد.

محمد مهدی کاردگر (خواننده)، علی اکبر فضائلی (سنتور)، فرزاد محمدنژاد (تار)، علی اکبرزاده (تنبک)، پویا خوش بین (عود)، سعید آذرنوش (عود)، عرفان حسینی (کمانچه آلتو)، مزدک سیفی (سازهای کوبه ای) و محمدرضا عموجوادی (کمانچه) به عنوان اعضای گروه «نُوان» در این کنسرتها به هنرنمایی خواهند پرداخت.

شایان ذکر است که گروه نُوان از سال 1391 با هدف ایجاد نوآوری در آهنگسازی و همنوازی قطعات پلی‌فونیک و پلی‌ریتمیک در موسیقی ایرانی فعالیت خود را آغاز نمود و در زمان کوتاه فعالیت خود اجراهایی در داخل و خارج از کشور داشته است که می توان به کسب مقام سوم «پنجمین دوره‌ی فستیوال بین المللی رنسانس» در کشور ارمنستان اشاره کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها