امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55741
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۰
تعداد بازدید: 104
ابراهیم حقیقی دبیر جشنواره نشانه‌نوشته پیامبر (ص) در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره آثار ارسالی به این جشنواره گفت: آثار بسیاری به ...

ابراهیم حقیقی دبیر جشنواره نشانه‌نوشته پیامبر (ص) در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره آثار ارسالی به این جشنواره گفت: آثار بسیاری به جشنواره رسیده است اما بیشترین آثار متعلق به هنرمندان ایرانی است.

او درباره دلیل عدم استقبال هنرمندان دیگر کشورها برای مشارکت در این جشنواره و چگونگی اطلاع‌رسانی به هنرمندان خارجی گفت: ما بیشتر با طراحان گرافیک و پوستر کشورهای مختلف دنیا آشنایی و همکاری داریم ولی برای جشنواره نشانه‌نوشته پیامبر(ص) محددیت‌هایی وجود دارد چرا که تنها طراحانی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند که به زبان فارسی و یا عربی آشنایی داشته باشند،‌ بنابراین شرکت‌کنندگان خارجی در این جشنواره به کشورهای عرب زبان و یا معدود هنرمندان آشنا به فارسی و عربی محدود می‌شوند.
 
او درباره تداوم این جشنواره در سال‌های آینده هم گفت: این دوره به منظور استفاده از این نشانه نوشته برای فیلم «محمد (ص)» ساخته مجید مجیدی اختصاص داشت و در سال‌های بعد باید به دیگر جنبه‌های هنری آن فکر کنیم و شاید به حوزه خوشنویسی،‌خط نقاشی و ...بپردازیم که با اجرای تازه‌تر و متفاوتی همراه باشد. 

به گزارش فارس، نخستین جشنواره بین المللی پیامبر اکرم (ص) با موضوع طراحی نشانه نوشته «محمد رسول الله» به ریاست مجیدی مجیدی و دبیری ابراهیم حقیقی برگزار می‌شود.

این جشنواره تاکنون با استقبال بیش 2000 هنرمند سراسر جهان روبرو شده است که با توجه به ابراز علاقه‌مندی هنرمندان برای حضور در این رویداد هنری، دبیرخانه این جشنواره، مهلت ارسال آثار را تا پایان 30 آذرماه تمدید کرد.

ابراهیم حقیقی دبیر جشنواره است و مصطفی گودرزی مشاوره علمی - هنری و حجت ناصری دبیری اجرایی این جشنواره را بر عهده خواهند داشت.

همچنین ابراهیم حقیقی، صداقت جباری، جلیل رسولی، حبیب الله صادقی، مسعود نجابتی و دو داور بین المللی آثار این جشنواره را داوری خواهند کرد.

آثار هنری ارسالی به این جشنواره می‌تواند به صورت کالیگرافیک یا خوشنویسانه، آیکونیک یا تصویری (شمایلی)، تایپوگرافیک یا حروفچینانه و هند راینینگ یا دست نویسانه باشد.

شرکت برای عموم هنرمندان در این جشنواره آزاد است و «محمد رسول الله» باید با حروف الفبای فارسی - عربی و انگلیسی طراحی شود.

هر هنرمند می‌تواند حداکثر سه اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال کند.

نخستین جشنواره بین المللی پیامبر اکرم (ص) جوایز 5 هزار دلاری، 4 هزار دلاری و 3 هزار دلاری برای نفرات اول تا سوم در نظر گرفته، ضمن اینکه هیات داوران با اهدای جوایز 1 هزار دلاری به 5 برگزیده از آنها تقدیر خواهد کرد.

علاقه‌مندان برای حضور در این جشنواره می‌توانند به سایت www.mohammad-institute.com مراجعه کنند و نسبت به دریافت اطلاعات و همچنین ارسال آثار اقدام کنند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار