امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55753
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 61
جواد باقری در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه علی‌رغم ابلاغ بخشنامه گشایش ال‌سی با ...

جواد باقری در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه علی‌رغم ابلاغ بخشنامه گشایش ال‌سی با پیش‌پرداخت 30 درصدی، این بخشنامه هنوز توسط بانک‌ها اجرایی نشده است، اظهار داشت: سیستم بانکی اعلام می‌کند که این بخشنامه ابهام دارد و به همین دلیل آن را اجرا نمی‌کند.

وی ادامه داد: سالها با پیش‌پرداخت 10 تا 25 درصدی نسبت به گشایش ال‌سی اقدام می‌شد، اما مشخص نیست که در حال حاضر این ابهام چگونه بوجود آمده است.

عضو انجمن صنایع همگن کاغذ در مورد دلیل برخی بانک‌ها برای عدم گشایش ال‌سی با پیش‌پرداخت 30 درصدی نیز گفت: بانک‌ها عنوان می‌کنند که در بخشنامه مربوطه، مشخص نشده که بقیه مبلغ ال‌سی به چه صورت باید پرداخت شود.

وی با بیان اینکه این دلیل بانک‌ها فقط یک بهانه است، گفت: مشخص است که طبق روال قبل، 70 درصد بقیه مبلغ ال‌سی باید در زمان تبادل اسناد و با قیمت روز ارز پرداخت شود.

باقری با تأکید بر اینکه ابهام واقعی در این مورد وجود ندارد، گفت: بانک‌ها با یک بهانه غیر واقعی، گشایش ال‌سی با پیش‌پرداخت 30 درصدی را اجرایی نکرده‌اند.

وی اظهار داشت: در صورت گشایش ال‌سی با پیش‌پرداخت 30 درصدی، واردات مواد اولیه تولید رونق می‌گیرد و این اقدام، قیمت تمام شده تولید را کاهش خواهد داد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها