امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55761
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام پور محمدی در حاشیه جلسه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با حضور در جمع ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام پور محمدی در حاشیه جلسه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به قانون ازدواج سرپرست با فرزند خوانده، گفت: این قانون ارزشمند است و از زوایای خوبی برای دفاع از حقوق کودکان و نوجوانان برخودار است.

وی افزود: روح قانون عدم اجازه ازدواج سرپرست با فرزند خوانده است اما تنها در شرایطی استثنایی و خاص و با نظر دادگاه این امر صورت می‌گیرم.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه تصویب این قانون حساسیت‌هایی را برای افکار عمومی ایجاد کرده است، گفت: ما تلاش داریم تا این موضوع را بررسی کنیم و مشکلات احتمالی را برطرف کنیم، ضمن اینکه احکام شرعی به قوت خود باقی بماند.

پور محمدی خاطر نشان کرد: اساس این قانون بر فرزند خواندگی است و نباید ازدواجی صورت گیرد.

رئیس مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: قوانین اسلام این است و به خوبی به زوایای حقوقی ما توجه دارد اما متاسفانه عدم همکاری و هماهنگی در مقام اجرا مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه چه اقداماتی را در بحث بودجه سازمان زندان‌ها و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور داشته‌اید، گفت: ما با معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری و قوه قضایی جلسه داشته‌ایم تا بحث بودجه و نیاز نیروی انسانی این سازمان‌های اجرایی را دنبال کنیم.

وی افزود: من به عنوان رابط قوه قضاییه و دولت وظیفه خود می‌دانم که این موضوعات را پیگیری کنم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها