امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55776
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس و به نقل از «اطلاعیه دفتر ریاست جمهوری افغانستان»، محمدعمر داوودزی و محمد اکرم خپلواک که با رأی اعتماد پارلمان ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس و به نقل از «اطلاعیه دفتر ریاست جمهوری افغانستان»، محمدعمر داوودزی و محمد اکرم خپلواک که با رأی اعتماد پارلمان افغانستان به عنوان وزرای کشور و مرزداری و قبائل توسط پارلمان افغانستان رأی اعتماد گرفتند، مراسم تحلیف و سوگند وفاداری را با حضور حامد کرزی به جا آوردند.

این مراسم در کاخ ریاست جمهوری و با حضور معاونان رئیس جمهور و سایر اعضای کابینه برگزار شد.
در این جلسه وزرای جدید کشور و مرزداری و قبائل سوگند یاد کردند که وظایف خود را مطابق با احکام دین مقدس اسلام، رعایت قانون اساسی و سایر قوانین افغانستان و حفاظت از حقوق اتباع این کشور انجام داده و از استقلال، تمامیت ارضی و وحدت ملی مردم پاسداری کنند.

پس از مراسم تحلیف، حامد کرزی ضمن تبریک به وزرای جدید خدمت‌گذاری به وطن و مردم افغانستان، را توسط خود و همکارانش آرزو کرد.

سوم مهر ماه پارلمان افغانستان به وزرای کشور و مرزداری و قبائل و 2 نامزد دیگر دولت برای اهراز پست‌های دولتی رأی اعتماد داد.

در این بین پس از شمارش آرای اعضای پارمان محمدعمر داوودزی با کسب 153 رأی موافق، 55 رأی مخالف، 9 رأی سفید و 5 رأی باطله به عنوان وزیر کشور افغانستان تعیین شد.

همچنین محمد اکرم اخپلواک نامزد وزارت مرزداری، اقوام و قبایل با کسب 132 رأی موافق، 69 رأی مخالف، 16 رأی سفید و 4 رأی باطله به عنوان وزیر مرزداری، اقوام و قبایل رأی اعتماد گرفت.

در ادامه جلسه «نصرالله استانکزی» که نامزد دولت برای عضویت در کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی بود، نتوانست بیش از 50 درصد آرای نمایندگان را بدست آورد و رد صلاحیت شد.

اما در این بین «براتعلی» نامزد عضویت در دادگاه عالی توانست رأی اعتماد نمایندگان پارمان افغانستان را جلب کند.

همچنین «لطف‌الرحمان سعید» نامزد عضویت در کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی نیز توانست به این کمیسیون راه یابد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها