امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55782
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،اسماعیل عالی زاد، دبیر سی و دومین  جشنواره  بین المللی  تئاتر فجر  با اشاره به اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،اسماعیل عالی زاد، دبیر سی و دومین  جشنواره  بین المللی  تئاتر فجر  با اشاره به اینکه برگزاری ‌جشنواره‌های تئاتر در شهرستان‌های  کشور زمینه‌ساز جریانی  پویاتر و کیفی در تئاتر  فجر است، گفت:تئاتر  باید مسیر اصلی  و عمومی  خودش را  متناسب  با نیاز  مخاطبانش  و اجراهای عموم طی کند.

وی افزود: جشنواره های استانی، منطقه ای  و حتی فجر  تعیین کننده  خط مشی تئاتر به مفهوم  عام آن  نیستند  و نباید باشند بلکه  باید  از اتفاق های  روز  در عرصه تئاتر  بهره بگیرند وتحول آفرین باشند.

عالی‌زاد همچنین با عنوان اینکه  جشنواره  تئاتر فجر تنها خلق آفرینش جدید برای جشنواره نیست، تصریح کرد:   بلکه  بروز و ظهور  تلاش ها  در طول سال باید دربر داشته باشد و  آفرینش های هنری برای  زمانی طولانی  را تجلی بخشد.

دبیر سی‌ودومین جشناوره تئاتر فجر تأکید کرد: جشنواره ها نباید تعیین  کننده  خط  مشی  تئاتر  باشند  بلکه  اهدافشان  باید  تجلی  و باز نمود  هنر تئاتر  ایرانی  در مقیاس بین المللی باشد.

وی  خاطر نشان کرد:روز آمدی  و ارتقاء  کیفیت و مشارکت بیشتر مخاطبان  در عرصه تئاتر  باید مدنظر قرار بگیرد و امروزه  بسیاری  به این مقوله  دردنیای هنر  دست پیدا کرده اند  که البته  در کشور ما نیز می بایست  آن را   ترویج  و توسعه دهیم.

عالی زاد، در خاتمه اظهار داشت: برای هرچه کیفی و پویاتر کردن جشنواره  تئاتر فجر و هنرمندان، در بخش مرور تئاتر در این جشنواره را در نظر گرفتیم.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها