امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55784
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۰
تعداد بازدید: 184
حمید عزتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: در حال حاضر ساختار انجمن نمایش استان زنجان به گونه‌ای است که به سمت انتصابی پیش ...

حمید عزتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: در حال حاضر ساختار انجمن نمایش استان زنجان به گونه‌ای است که به سمت انتصابی پیش می‌رود.

وی با اشاره به اینکه رئیس انجمن تئاتر استان را مدیر کل فرهنگ و ارشاد انتصاب می‌کند، تصریح کرد: هنرمندان هیچ گونه دخالتی در حرکت و روند رو به رشد تئاتر استان زنجان ندارند.

رئیس سابق انجمن نمایشی استان زنجان با بیان اینکه سیاست‌های غلط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انتخاب غلطی که دارد سبب ضربه خوردن به تئاتر استان شده است، اضافه کرد: مهم‌ترین مسئله در حال حاضر برخی از آیین‌نامه‌ها و تخصیص رای‌ها است.

وی با اشاره به اینکه از آنجائی که رئیس انجمن انتصابی است، با اداره کل همکاری می‌کند، افزود: در گذشته زمانی که مشکلی پیش می‌آمد وارد بحث و گفت‌وگو می‌شدند تا از آیین‌نامه‌های اجرایی تئاتر استان و دستورالعمل‌های ابلاغی از تهران درک درستی به هنرمندان داده شود.

عزتی با بیان اینکه متاسفانه آیین‌نامه‌ها در استان تفسیر شده و یا به صورت گزینه‌ای اجرا می‌شود، یادآور شد: جایی که به نفع اداره کل باشد آیین‌نامه را مطرح و زمانی که به نفع هنرمندان باشد آیین‌نامه را مسکوت می‌گذارند.

وی با اشاره به معضلات اساسی تئاتر استان زنجان اذعان داشت: روز به روز تئاتر استان زنجان رو به افول می‌رود.

رئیس سابق انجمن نمایشی استان زنجان با بیان اینکه رشته کارشناس تئاتر استان زنجان اصلا تئاتر نبوده و درک درستی از این رشته ندارد، ادامه داد: شاید یک تماشاچی حرفه‌ای تئاتر نیز نباشد.

وی با اشاره به اینکه رئیس انجمن تئاتر استان نباید کارمند باشد، تصریح کرد: درحالی که رئیس انجمن تئاتر استان زنجان کارمند بوده و از اداره حقوق دریافت می‌کند.

عزتی در زمینه اینکه تئاتر آنها در جشنواره تئاتر استان به روی صحنه نمی‌رود نیز توضیحاتی داده و افزود: مهم‌ترین دلیلی که اجازه اجرای تئاتر را به گروه ما نداده‌اند موضوع بومی و یا غیر بومی بودن کارگردان بود.

وی یادآور شد: بر اساس استعلاماتی که از تهران کردیم، در برخی از آیین‌نامه‌ها غرض‌ورزی و باند بازی وجود دارد.

این هنرمند با بیان اینکه بومی بودن و نبودن کارگردان بوی نژاد پرستانه داشته و نباید مطرح شود، اضافه کرد: کارگردان گروه قبلا در استان فعالیت داشته و حتی در جشنواره منطقه‌ای نیز شرکت کرده است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه کارگردان گروه دانشجو بوده برای تحصیل به تهران رفته بود، ابراز داشت: در دوران دانشجویی نیز با استان زنجان ارتباط داشته است.

عزتی با تاکید بر اینکه تئاتر این گروه در صورتی به جشنواره راه نیافت که همه عوامل آن زنجانی بودند، تصریح کرد: موضوع بومی بودن و داشتن پنج سال سابقه فعالیت در استان زنجان از شرایطی بود که در فراخوان مطرح شده بود.

وی با اشاره به اینکه با بهانه‌جویی‌های مختلف گفتند که نمایش گروه در جایی دیگر تکرار شده است، اظهار داشت: اما برای اثبات این موضوع نیز فیلمی ارائه کردیم که متاسفانه فیلم به دست کارشناس واقعی هنرهای نمایشی نرسید که درک درستی از تئاتر داشته باشد.

هنرمند زنجانی اضافه کرد: رایزنی‌های زیادی صورت گرفت تا کار ما وارد جشنواره تئاتر استان شود ولی موفق نشدیم.

وی با بیان اینکه گروه آنها از 40 تا 50 نفر عضو تشکیل شده است که به سمت حرفه‌ای شدن پیش می‌رود، یادآور شد: کارهای مختلفی نیز توسط گروه اجرا شده است.
انتهای پیام/73006/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها