امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5579
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک، در نامه‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک، در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت این سازمان، تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی علیه سوریه ظرف روزهای اخیر را تحریک کننده و غیر قابل توجیه خواند و آن را قویا محکوم کرد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در این نامه که رونوشت آن به طور همزمان برای دبیرکل و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل ارسال شده است، تصریح کرد: ما معتقدیم که اینگونه اقدامات جنایتکارانه و غیر مسئولانه بایستی توسط جامعه بین‌المللی و به ویژه سازمان ملل و نهادهای ذیربط آن به دلایل متعدد مورد بررسی قرار گیرد.

خزاعی افزود: این اقدام به تجاوز از سوی رژیم صهیونیستی نقض جدی قوانین بین‌المللی به ویژه ضوابط و اصول منشور ملل متحد از جمله ماده مربوط به منع استفاده از زور علیه دولتهای عضو می باشد.

وی تأکید کرد: هیچ چیزی نمی‌تواند استفاده از زور و اقدام به تجاوز علیه یک کشور مستقل را توجیه کند و متجاوز باید پاسخگوی عواقب ناشی از اقدام نامشروع خود که صلح و امنیت بین‌المللی را در معرض خطر قرار داده باشد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان خاطرنشان کرد: روشن است که این حملات رژیم صهیونیستی باعث افزایش جدی تنش در منطقه شده و عامل موثری در بی‌ثبات‌تر شدن منطقه می‌باشد.

خزاعی در پایان از دبیرکل سازمان ملل درخواست کرد، تا موضوع  تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه را بر اساس اصول منشور ملل متحد در جهت حفظ صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی در دستور کار قرار داده و از تجاوزهای بیشتر این رژیم جلوگیری به عمل آورد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین درخواست کرد تا این نامه و همچنین ضمائم آن به عنوان سند شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل ثبت و منتشر گردد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها