امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55790
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه «اسکای نیوز عربی» سوریه و مصر دو کشور باسابقه در سینمای جهان عرب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه «اسکای نیوز عربی» سوریه و مصر دو کشور باسابقه در سینمای جهان عرب توانستند جوایز اختتامیه هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم وهران الجزایر را از آن خود کنند.

بنابر این گزارش احمد راشدی رئیس کمیته داوران مسابقه فیلم بلند که در آن 14 فیلم شرکت کردند «وهر طلایی» به دو فیلم سوری «مریم» ساخته «باسل الخطیب» و مصری «هرج و مرج» ساخته «نادین خان» رسید.

فیلم سوری «مریم» که در 100 دقیقه 100 سال از تاریخ سوریه را به تصویر کشیده است داستان تاثیرات جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل در سال 1967 بر سرنوشت سه زن سوری در سه نسل مختلف است.
 
تصویری از فیلم سینمایی مریم

جایزه ویژه کمیته داوران این جشنواره نیز به فیلم مراکشی «المغضوب علیهم» ساخته محسن بصری رسید و جایزه «بهترین آغاز» به فیلم «سایه دریا» ساخته «نواف الجناحی» از امارات رسید.

بهترین بازیگر مرد به «فتحی الهداوی» بازیگر فیلم تونسی «عصر پنجشنبه» و بهترین بازیگر زن مشترکا به «یارا ابوحیدر» بازیگر فیلم لبنانی «عصفوری» و «تهانی سلیم» بازیگر فیلم اردنی «هنگامی که مونالیزا خندید» رسید و بهترین فیلمنامه به «امل حسین» نویسنده فیلم عربستانی «صدا» رسید.

همچنین در بخش فیلم کوتاه کریم موساوی کارگردان الجزایری برای فیلم «چند روز قبل» جایزه برتر را دریافت کرد و فیلم‌های «تبعیدگاه» و «بوبی» از الجزایر و تونس دیگر جوایز را گرفتند.

در بخش مستند نیز فیلم «جهان برای ما نیست» ساخته «مهدی فلیفل» از فلسطین جایزه برتر را دریافت کرد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار