امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5581
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در شرایط تحریم که موجب شد، صادرات نفت ایران کاهش یابد، بخش خصوصی برای اولین با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در شرایط تحریم که موجب شد، صادرات نفت ایران کاهش یابد، بخش خصوصی برای اولین با پیشنهاد ورود به عرصه صادرات نفت خام را مطرح کرد که بر این اساس کمیته‌های ویژه‌ای به منظور صادرات نفت توسط بخش خصوصی ایجاد شد.

این گزارش اضافه می‌کند، بخش خصوصی با مجوز وزیر نفت حتی یکی دو محموله نفت خام را نیز صادر کرد، اما به یکباره این صادرات نفت خام توسط بخش خصوصی متوقف شد و تا این لحظه نیز خبری از ادامه روند صادرات نفت خام توسط بخش خصوصی نیست.

به گزارش فارس وزیر نفت که در ابتدا مجوز صادرات نفت توسط بخش خصوصی را صادر کرده بود، اخیرا اعلام کرده است پرداخت پول نقد با ضمانت نامه بانکی معتبر و پرداخت پول به محل‌هایی که وزارت نفت تعیین کند، شروطی است که بخش خصوصی باید به آنها متعهد باشد، تا ادامه روند صادرات توسط بخش خصوصی انجام شود.

از طرف دیگر باید گفت: وزیر نفت همچنین تاکید کرده است که فروش نفت توسط بخش خصوص باید به مشتریان جدید انجام شود و نمی تواند نفت را به مشتریان دائمی ایران از قبیل چین، هند، ترکیه و چند کشور دیگر  بفروشد.

این گزارش اضافه می‌کند حسن خسروجردی رئیس اتحادیه صادرکنندگان نفت نیز با اشاره به شروطی که از سوی وزیر نفت در این خصوص مطرح شده است، می‌گوید اخذ ضمانت نامه بانکی در خصوص صادرات نفت و پرداخت پول نقد به وزارت نفت دو مشکل اساسی در خصوص توقف فروش نفت خام توسط بخش خصوصی است.

در پایان باید گفت، در شرایطی که وزارت نفت به سختی می‌تواند مشتری جدیدی برای فروش نفت خود دست و پا کند به نظر می‌رسد، باید کمی شروط صادرات نفت توسط بخش خصوصی را آسان تر کند، تا آنها نیز بتوانند در جنگ اقتصادی که از سوی کشورهای غربی بر ایران تحمیل کرده‌اند وارد شوند و به صادرات نفت خام ادامه دهند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار