امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55812
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، حمید پارسایی با بیان اینکه تاکنون حدود 91 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، حمید پارسایی با بیان اینکه تاکنون حدود 91 درصد اسناد هویتی ایرانیان به صورت الکترونیکی آرشیو شده است، اظهارداشت : این پروژه با زمانبندی سه سال و نیم (از ابتدای نیمسال دوم سال 89 لغایت پایان سال 92) تعریف شده بود که خوشبختانه پیشرفت آن فراتر از حد انتظار بوده است .

وی افزود: علیرغم آنکه پروژه در اکثر قریب به اتفاق استان‌ها به دلیل لزوم تأمین نیازمندی‌ها، از ابتدای سال 91 آغاز شد لیکن با تلاش مضاعف مدیران و همکاران ما در استان‌ها، تاخیر بوجود آمده سریعاً جبران شد به نحوی که در پایان شهریور سال جاری تعداد 25 استان پروژه را یا بطور کامل به اتمام رسانده و یا در مرز تکمیل است و سایر استان‌های باقیمانده نیز تا پایان سال کار را تمام خواهند کرد.

پارسایی با بیان اینکه اسناد ولادت جدید از حدود سه سال پیش بر مبنای پایگاه اطلاعات جمعیتی صادر می‌شود، اظهار داشت: در خصوص اینگونه اسناد، چنانچه تغییراتی در سند درج نشده باشد، نیاز به آرشیو ندارند زیرا نسخه الکترونیک این اسناد قبل از صدور آنها، در پایگاه ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهره‌برداری از آرشیو الکترونیک اسناد از سال گذشته آغاز شده است، بیان کرد: سال گذشته با تصویب و ابلاغ دستورالعمل بهره برداری از آرشیو الکترونیک، عملا استفاده از اسناد آرشیو شده  در ادارات سازمان آغاز شد و تاکنون نتایج بسیار خوبی در افزایش سرعت ارائه خدمت به هموطنان بهمراه داشته است.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی وعده داد که پس از به سرانجام رسیدن آرشیو الکترونیک اسناد باقی مانده، حداکثر تا پایان سال جاری این پروژه به طور کامل مورد بهره برداری قرارخواهد گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها