امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55832
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۱
تعداد بازدید: 123
«علیرضا عیوضی» حافظ و استاد قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت توجه به حفظ ...

«علیرضا عیوضی» حافظ و استاد قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت توجه به حفظ قرآن گفت: جلسات قرآنی مختلفی در سراسر کشور بر‌گزار می‌شود اما سازمان دارالقرآن با برنامه‌ریزی تصمیم گرفت تا جلسات قرآنی را مستدام و مثمرثمر کند تا از این طریق به مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر 10 میلیون حافظ قرآن کریم نزدیک شویم.

وی ادامه داد: در همایشی در تهران که تمامی 50 استاد جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن حضور داشتند مقرر شد که این کلاس‌ها به صورت مستمر و رایگان برگزار شود تا بتوانیم جلسات قرائت در دهه 60 که نتایج قابل قبولی داشت را تداعی کنیم و از این طریق گامی به سوی تحقق منویات مقام معظم رهبری داشته باشیم.

این حافظ قرآن کریم که علاوه بر برگزاری جلسات هفتگی که از سال 80 برپا کرده، اقدام به تشکیل جلسات ثابت و محوری حفظ قرآن کرده است، اظهار داشت: در استان آذربایجان غربی دو جلسه محوی و ثابت حفظ قرآن برگزار می‌شود که آموزش حفظ قرآن در یکی از این جلسات بر عهده بنده است.

عیوضی با اشاره به استقبال خوب مردم از جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن افزود: من جلسات محوری حفظ قرآن را با حضور 12 قرآن‌آموز آغاز کردم که امیدوارم در ماه‌های آینده تعداد این افراد افزایش یافته و بتوانم فعالیتی در امور قرآنی داشته باشم و خدمتی به قرآن کنم.

وی با بیان اینکه در این جلسات افراد با استعدادهای و توانایی‌های مختلفی شرکت می‌کنند، گفت: با توجه به شرایط و استعدادهای مختلف در حفظ قرآن ما باید به صورت فردی آموزش‌های حفظ را به افراد ارائه دهیم تا هر کس بنا بر توانمندی و فعالیتی که دارد بتواند در این عرصه پیشرفت کند.

این حافظ کل قرآن درخصوص نحوه تدریس در این جلسات خاطرنشان کرد: شیوه کلاس‌داری در جلسات به صورت فردی است و من در این جلسات برای حفظ قرآن از جزء 30 شروع می‌کنم به طوری که خردسالان در ابتدا سوره‌های کوچک همچون سوره مبارکه «ناس» و نوجوانان از سوره مبارکه «نبأ» تا آخر قرآن را حفظ می‌کنند و پس از پایان جزء 30 به جزء اول می‌پردازیم.

عیوضی که از سال 68 به صورت فردی و بدون داشتن استاد قرآن را حفظ کرد، تصریح کرد: شرایط حفظ قرآن در حال حاضر با نحوه حفظ در گذشته کاملا متفاوت است البته تا رسیدن به قله هنوز فاصله زیادی داریم اما جوانان باید از این فرصت و وجود استاد برای شناخت و حفظ قرآن بر اساس اصول و فنون تخصصی بهترین استفاده را ببرند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها