امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55837
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، صادرات گاز روسیه به اروپا 25 درصد افزایش ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، صادرات گاز روسیه به اروپا 25 درصد افزایش می‌یابد.

شرکت گاز پروم اکسپورت روسیه در آمارهای اولیه امروز نشان داد که صادرات گاز روسیه به اروپا در ماه جاری (سپتامبر) 25 درصد افزایش یابد.

بر اساس آمار سالانه این میزان گاز 13.5 میلیارد متر مکعب است که به نروژ و دیگر کشورها صادر می‌شد. 

گزارش‌ها نشان می‌دهد، گاز صادر شده روسیه به مقصد اتحادیه اروپا و ترکیه بوده است. 

صادرات گاز روسیه به اروپا در ماه‌های ژانویه و سپتامبر به 118.35 میلیارد متر مکعب رسید تا با این وجود 15.5 درصد از 102.46 میلیارد متر مکعب در مدت مشابه سال قبل خود بیشتر باشد.

گاز پروم روسیه یک چهارم نیاز گاز اروپا را تامین می‌کند.

گاز پروم برای افزایش صادرات گاز به اروپا قصد دارد به تولید 152 میلیارد متر مکعب در سال جاری دست پیدا کند.

این میزان تولید در سال گذشته پس از کاهش 8 درصدی خود به 139 میلیارد متر مکعب در سال رسید.

به گزارش فارس، گازپروم شرکت نفت و گاز روسی است. این شرکت، بزرگترین تولیدکننده گاز طبیعی و یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان است.

از آنجایی که گازپروم، 25٪ درصد از گاز طبیعی مورد نیاز اروپا را تامین می‌کند، لذا نبض انرژی این قاره را، در دست گرفته و به شدت در تلاش است، تا این ویژگی انحصاری را حفظ نماید. شرکت گازپروم، بزرگترین شرکت روسیه به شمار می‌رود، این شرکت همچنین بزرگترین تامین‌کننده گاز طبیعی اروپا است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها