امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55855
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بندر حجار وزیر حج عربستان از وجود مطالعاتی برای افزایش ظرفیت مشعر منا خبر داد که شورای عالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بندر حجار وزیر حج عربستان از وجود مطالعاتی برای افزایش ظرفیت مشعر منا خبر داد که شورای عالی توسعه مکه مکرمه و مشاعر مقدسه در حال انجام آن است.

وزیر حج عربستان همچنین اذعان کرد: تعداد حجاج متخلف در موسم حج سال گذشته، یک میلیون و 400 هزار نفر بود و این افراد به صورت غیرقانونی و نقض قوانین حج در موسم حج سال گذشته شرکت کردند.

اعتراف وزیر حج عربستان به حضور غیرقانونی یک میلیون و 400 هزار نفر از داخل عربستان در موسم حج سال گذشته در حالی است که مقامات سعودی به بهانه توسعه صحن طواف، امسال 20 درصد از سهمیه حج کشورهای مختلف را کاهش داده اند.

بندر حجار خاطر نشان کرد: توسعه حرم شریف مکی و حرم مطهر نبوی(ص) با مساحت مکه مکرمه و مدینه منوره در دوره خلفای راشدین برابر است. توسعه صحن طواف، ظرفیت آن را به 105 هزار طواف کننده در هر ساعت افزایش خواهد داد.

وزیر حج عربستان به توسعه فرودگاه بین المللی جده و احداث سالن حجاج در فرودگاه بین المللی مدینه منوره با ظرفیت سه هزار حاجی اشاره کرد.

وی افزود: 80 درصد از حجاج کشورهای خارجی از طریق دفاتر امور حجاج و 20 درصد باقی مانده از طریق شرکت‌ها و آژانس‌های گردشگری از کشورهایی که اقلیت مسلمان دارند یا کشورهایی که نظام شرکت‌های گردشگری در آنجا مجاز است (مانند مصر) اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها