امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55859
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  خبرگزاری فرانسه، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان استفاده از مواد شیمایی صادراتی این کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  خبرگزاری فرانسه، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان استفاده از مواد شیمایی صادراتی این کشور در حمله شیمیایی آگوست در سوریه را رد کرد.

مرکل با اعلام این موضوع در گفت‌‌وگویی تلویزیونی ضمن اعلام این موضوع گفت: «بنابر اطلاعات من از این مواد برای مصارف غیرنظامی استفاده شده است.»

آلمان در فاصله سالهای  2002 تا 2006 به سوریه مواد شیمیایی صادر کرده است که کاربردی 2گانه دارند و می‌توان از آنها سارین تهیه کرد.

این مواد شامل «هیدروژن فلوراید» و «آمونیوم هیدروژن» است که بنابر اعلام روزنامه آلمانی «زوددویچه» از آنها برای تولید خمیردندان استفاده می‌شود.

مقامات آلمانی همچنان در حال بررسی سرنوشت مواد شیمیایی هستند که در طول 5 سال یاد شده به آلمان صادر شده‌اند. مرکل در این مورد گفت: «از ماه می سال 2011 تحریم‌های سنگینی علیه سوریه اعمال شده‌اند و از آن زمان تاکنون چنین صادراتی در دستور کار نبوده است.» 

با این حال آلمان صادرات مواد شیمیایی با کاربرد 2 گانه به سوریه را  در سال 2011 تائید کرده است.

بنابر اطلاعاتی که وزارت اقتصاد آلمان منتشر کرده است، این کشور در فاصله سال‌های 1998 تا 2001، 306 تن مواد شیمیایی به سوریه صادر کرده است که هم می‌توانند کار برد نظامی داشته باشند و هم استفاده غیرنظامی.

این سازمان اعلام کرد که هیچ گواهی مبنی بر اینکه از مواد صادر شده در حمله شیمیایی اخیر به سوریه استفاده شده، وجود ندارد.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها