امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55863
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان امروز (9 مهرماه) با ارسال پیامی به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان امروز (9 مهرماه) با ارسال پیامی به رئیس جمهور چین شصت‌وچهار‌مین سالگرد تأسیس این جمهوری را تبریک گفت.

رحمان در این پیام با اشاره به روابط حسنه 2 کشور تأکید کرد که تاجیکستان موفقیت‌های قابل توجه این کشور را به عنوان دستاورد مهم دانسته و به قدر و منزلت رو به رشد چین در عرصه بین‌المللی افتخار می‌کند.

در این پیام همچنین آمده‌ است که تاجیکستان سطح فعلی تعامل و همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و انسانی با چین را بسیار مناسب ارزیابی کرده و برای توسعه بیش ازپیش روابط در تمام بخش‌ها آماده است.

رئیس جمهور تاجیکستان از جمله همکاری با چین در چارچوب سازمان همکاری شانگهای را مهم و این روند را سهم ارزشمندی برای توسعه پایدار اقتصادی و تقویت امنیت منطقه‌ای و جهانی دانسته‌ است.

رحمان در ادامه این پیام با اشاره به سفر خود به چین که در بهار امسال انجام داد، تصریح کرد: بازدید از این کشور به همکاری‌های بیشتر بین 2 جمهوری کمک و همزمان فصل تازه‌ای در روابط دوجانبه باز خواهد کرد.

بنابراین گزارش رئیس جمهور تاجیکستان امضای اعلامیه مشترک در زمینه ایجاد مشارکت راهبردی «دوشنبه» و «پکن» را از نتایج مهم این سفر ذکر کرده‌ است.

به گفته این منبع رحمان در پایان این پیام از دولت چین برای حمایت مستمر به خصوص در اجرای بزرگترین برنامه‌های حیاتی در حوزه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و اجتماعی تاجیکستان سپاسگزاری کرد.

براساس گزارش نهاد آمار دولت تاجیکستان، چین از جمله شرکای اصلی اقتصادی پس از روسیه که طی 10 سال گذشته بالاترین میزان سرمایه‌گذاری را در اجرای طرح‌های اقتصادی این کشور داشته‌ است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها