امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۱۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55866
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، رهبران و علمای قبایل محسود با برگزاری جلسه‌ای در منطقه «تانک» از توابع ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، رهبران و علمای قبایل محسود با برگزاری جلسه‌ای در منطقه «تانک» از توابع ایالت «خیبرپختونخواه» پاکستان و در مرز «وزیرستان جنوبی»، خواهان شرکت در مذاکرات صلح با دولت شدند.

اعضای شرکت‌کننده در این جرگه تأکید کردند که بهانه‌های دولت برای نادیده گرفتن قبایل محسود را نمی‌پذیرند.

رهبران قبایل محسود همچنین تأکید کردند که وطن پرست هستند و هیچ خصومتی با پاکستان ندارند با این وجود اگر ظرف یک هفته آینده ارتش از وزیرستان جنوبی خارج نشود و پناهندگان قبایل محسود به خانه‌های خود برنگردند اعضای قبایل محسود پارلمان را محاصره کرده دست به اعتصاب غذا می‌زنند.

قبایل محسود در «وزیرستان جنوبی» ساکن هستند و قدرتمند‌ترین قبایل این منطقه محسوب می‌شوند، «حکیم الله محسود» رهبر طالبان پاکستان نیز عضو این قبیله است.

* طالبان پنجابی: حملات تروریستی اخیر پاکستان یک توطئه است

این در حالی است که گروه شبه‌نظامی «طالبان پنجابی» به فرماندهی «عصمت‌الله معاویه» نیز که پیش از این از آغاز مذاکرات صلح استقبال کرده بود، بار دیگر اعلام کرد که آماده انجام مذاکرات بی قید و شرط با دولت پاکستان است.

معاویه با تأکید بر اینکه طالبان در حملات اخیر به کلیسای مسیحیان، اتوبوس کارمندان دولت و بازار شهر «پیشاور» دست نداشته است، تصریح کرد که این گروه درباره مذاکرات صلح جدی است.

رهبر طالبان پنجابی افزود: «حزب ملی عوامی» و آمریکا در حال دسیسه‌چینی برای مختل کردن روند مذاکرات صلح هستند.

به گفته وی، هدف دیگر از انجام این حملات تروریستی نیز بی‌اعتبار کردن دولت ایالت «خیبرپختونخواه» است.

این فرمانده طالبان عنوان کرد که تا 3 روز آینده، موضع شفاف خود را درباره مذاکرات پیشنهادی صلح اعلام می‌کند.

چندی پیش، شورای فرماندهای طالبان پاکستان، معاویه را به خاطر حمایت از مذاکرات صلح از کار برکنار کرد اما این فرمانده طالبان حاضر به پذیرش این حکم نشد و اعلام کرد که برکناری وی در صلاحیت شورای طالبان نیست.

اوایل ماه گذشته میلادی، احزاب سیاسی پاکستان در نشستی توافق کردند تا مذاکرات رسمی خود را با طالبان این کشور آغاز کنند.

اما در این مدت، 2 طرف مذاکره با اتهام‌زنی به طرف مقابل درباره عدم جدیت و صداقت در روند صلح و نیز اعلام شرط و شروط‌هایی برای آغاز مذاکرات، این روند را مختل کردند.

این در حالی است که وقوع چند انفجار خونین در شهر پیشاور در هفته گذشته نیز تا حدودی این طرح را با چالش مواجه کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها