امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55869
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، بر اثر حمله انتحاری به کاروان نظامیان انگلیسی در ولایت «هلمند»، چهار نظامی انگلیسی زخمی شدند. بر اساس اعلام ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، بر اثر حمله انتحاری به کاروان نظامیان انگلیسی در ولایت «هلمند»، چهار نظامی انگلیسی زخمی شدند.

بر اساس اعلام مقامات امنیتی ولایت هلمند، این حادثه روز دوشنبه در منطقه «نادعلی» این ولایت رخ داد.

طالبان ضمن به عهده گرفتن مسئولیت این حمله، مدعی شد که در این حادثه 2 دستگاه تانک نظامیان خارجی منهدم و تعداد زیادی از این نظامیان کشته شدند.

در همین حال پایگاه خبری «شهادت» وابسته به حزب اسلامی افغانستان نیز مدعی شد که در این حادثه تلفات سنگینی به نظامیان خارجی وارد شده است.

منطقه «مارجه» و شهر «لشکرگاه» مرکز ولایت هلمند نیز در 3 روز گذشته شاهد حملات انتحاری بوده است.

منطقه «کران و منجان» از وجود شبه‌نظامیان پاکسازی شد

مقامات امنیتی افغان از پاکسازی کامل منطقه کران و منجان ولایت «بدخشان» از وجود طالبان خبر دادند. این منطقه 2 روز پیش به تصرف طالبان درآمد و روز گذشته عملیات نظامی برای بازپسگیری آن آغاز شد.

وزارت کشور افغانستان امروز با اعلام تصرف مجدد منطقه کران و منجان توسط نیروهای دولتی، مدعی شد که تلفات سنگینی به طالبان وارد شده است.

وقوع انفجار در جاده فرودگاه شهر هرات

بر اثر انفجار بمب کنترل از راه دور در جاده فرودگاه شهر هرات، یک افسر ارتش و 2 غیرنظامی زخمی شدند. مقامات امنیتی ولایت هرات اعلام کردند: این حادثه صبح امروز زمانی به وقوع پیوست که کاروان موتوری ارتش افغانستان از محل عبور می کرد.

اعتصاب زندانیان در ولایت هرات پایان یافت

اعتصاب غذا زندانیان زندان هرات پس از گذشت 9 روز، عصر روز دوشنبه پایان یافت. ده‌ها تن از زندانیان زندان مرکزی ولایت هرات هفته گذشته در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان، دست به اعتصاب غذا زدند.

معترضان عصر روز گذشته پس از آن به اعتصاب پایان دادند که هیئتی از کابل به هرات آمد و با آنان دیدار کرد. هیئت اعزامی به زندانیان قول داد که به وضعیت آنان رسیدگی خواهد شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها