امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55873
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با نهم مهر روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، دفاتر و لوازم‌التحریر شکرستان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با نهم مهر روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، دفاتر و لوازم‌التحریر شکرستان در محل سفارت فلسطین تقدیم سفیر این کشور در تهران شد.

«صلاح زواوی» سفیر فلسطین در این برنامه ضمن تشکر از اقدام فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: فرزندان فلسطین از 100 سال پیش تاکنون با خانواده‌های خود در حال مبارزه با رژیم صهیونیستی هستند و هدایای شما معنی بسیار ارزشمندی برای آنان دارند.

وی افزود: این حرکت شما نشان می‌دهد که کودکان ایرانی و جهان اسلام پشتیبان و حامی کودکان فلسطینی هستند. امیدوارم با آزادی فلسطین عزیز روزی این هدایا را خودتان به کودکان فلسطینی اهداء کنید.

سفیر فلسطین ادامه داد: ما شکی نداریم که سرزمین ما روزی آزاد خواهد شد زیرا خداوند خود فرموده که قدس و بیت‌المقدس تکه‌ای از بهشت است و انشاء ا... با کمک آزادگان جهان آزاد خواهد شد. امروز شما برای کودکان فلسطینی هدیه آوردید و ما امیدواریم به زودی بزرگترین هدیه خود که همان آزادی مسجدالاقصی و خواندن نماز وحدت در آن است را به شما و کودکان ایرانی اهداء کنیم.

زواوی تاکید کرد: ما امروز در جایی هستیم که به کمک امام راحل(ره) آزاد شد. روزی این سفارت محل استقرار صهیونیست‌ها بود و امروز فرزندان فلسطین در آن حضور دارند. در اینجا به ملت ایران، مقام معظم رهبری و رهبران اسلامی قول می‌دهیم تا آزادی قدس شریف از پای ننشینیم. کودکان فلسطینی و ایرانی این روزهای مقاومت را به یاد خواهند داشت و انشاء ا... به زودی، طعم شیرین آزادی و پیروزی فلسطین را خواهند چشید.
 
* سرشار: حوزه هنری کودک و نوجوان رسالتی به فراگیری انقلاب اسلامی دارد و مساله فلسطین، در دستور کار این حوزه است

در ادامه مراسم محمدسرشار رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان، مسئله فلسطین را دغدغه مردم مسلمان ایران برشمرد و گفت: ما معتقدیم که رژیم اشغالگر قدس، غده سرطانی در منطقه است و براساس اراده ملت‌ها، فرو خواهد پاشید.

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: حوزه هنری کودک و نوجوان رسالتی به فراگیری انقلاب اسلامی دارد و مساله فلسطین، در دستور کار این حوزه است.

سرشار تصریح کرد: امسال به لطف خداوند، با همکاری حوزه هنری کودک و نوجوان و شرکت آزاده، اقدامی نوآورانه در عرصه تولید لوازم التحریر بومی انجام شد که در مدت کوتاهی، دفترهای مشق شکرستان را به محبوب ترین و پرفروش ترین دفترهای ایرانی تبدیل کرد. این دفترها با استفاده از شخصیتهای مجموعه پویانمایی موفق شکرستان طراحی و تولید شده‌اند و هم اکنون موفق ترین مجموعه انیمشین ایرانی محسوب می‌شوند.

رئیس حوزه هنری کودک ونوجوان تاکید کرد: ما با حضور در سفارت فلسطین و اهدای تعدادی از دفترهای شکرستان به جناب آقای صلاح زواوی، سفیر محترم فلسطین، از ایشان درخواست می کنیم با رساندن این هدیه کوچک به دستان کودکان ستمدیده فلسطینی، حس خوب کودکان ما را از در دست گرفتن دفترهای شکرستان با آنان تقسیم کنند. به امید آزادی فلسطین و به امید روزی که همه کودکان فلسطینی در کشور مستقل خود، شیرینی زندگی در سرزمین پدری را بچشند .
 
در ادامه نامه کودکان ایرانی با نام «به یاد تو هستیم» توسط«فائقه مقامی» دانش‌آموز ایرانی خطاب به کودکان فلسطینی قرائت شد. در این نامه آمده است:     

سلام بر تو ای کودک فلسطینی. تویی که تا چشم باز می‌کنی صدای گوشخراش تانک و گلوله سربازان اسرائیلی با لالایی روح‌نواز سرزمین مادریت فلسطین درهم می‌آمیزد.

کودکان و نوجوانانی که در کوله‌های مدرسه‌ غیراز قلم و دفتر وکتاب، سنگ نیز همراه دارند تا با درس خواندن تاثیرگذار باشند و با سنگ، چراغ مقاومت و انقلاب سنگ را روشن نگه دارند.

ما به یاد مادرانی هستیم که به فرزندانشان یادآوری می کنند که از وطنشان دفاع کنند و با درس خواندن و مقاومت هیچ گاه از امید و مقاومت دست برندارند. ما بچه‌های ایرانی همواره به یاد پدرانی هستیم  که در وصیت نامه‌هایشان یادآوری می‌کنند که میهن‌شان فلسطین است مبادا از آن دست بردارند و حتی تا آخرین قطره‌ی خون شان هم پای هویت و ملتشان بایستند و نگذارند خون برادران و خواهرانشان پایمال شود.

حال می‌خواهم من به تو بگویم کودک فلسطینی...

ولی دریغ از توان نوشتن سخن، می‌خواهم بگویم مقاومت کن ولی تو خود بهتر از من معنی مقاومت را  می‌دانی، می‌خواهم بنویسم صبور باش ولی تو خود درس صبر می‌دهی، می‌خواهم بگویم با غرور سرت را بلند کن ولی می‌بینم چطور جلوی دشمن سربلند کرده و سینه سپر کرده‌ای، می‌خواهم بگویم مانند کوه باش ولی می‌بینم که تو و برادرانت چگونه مانند کوه پا بر جایید و حتی اسلحه‌های، سرد و آهنی هم نمی‌تواند کوه‌های به هم پیوسته و درخت‌های قدعلم کرده را از هم بپاشاند.

پس فقط می‌توانم بگویم ما با توییم و برایت دعا می‌کنیم. من می‌دانم تو چه قدر سختی می‌کشی و با دشمن خود اسرائیل مبارزه می‌کنی . این کارها برای سن تو مناسب نیست، اما مجبور هستی ؛ وگرنه آنان - یعنی اسرائیلی‌ها – سرزمین شما، فلسطین را از شما می‌گیرند و آن را کشور خودشان می‌نامند و  نمی‌گذارند شما در آن جا زندگی کنید. پس به امید روزی که تو هم در آرامش سر کلاس بروی و برای فردایت تلاش کنید.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار