امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55879
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، نشست خبری تشریح برنامه‌های جشنواره فرهنگ کره 2013 با عنوان «سلام ایران، آنیونگ کره» امروز با حضور سونگ وونگ یئوب سفیر ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، نشست خبری تشریح برنامه‌های جشنواره فرهنگ کره 2013 با عنوان «سلام ایران، آنیونگ کره» امروز با حضور سونگ وونگ یئوب سفیر جمهوری کره و جمعی از خبرنگاران رسانه‌های جمعی در محل خانه هنرمندان برگزار شد.

در این نشست سفیر کره با اشاره به سابقه تاریخی و مشترکات دو کشور ایران و کره که از طریق جاده ابریشم با هم ارتباط داشته‌اند گفت: طرح کوش نامه که مربوط به داستان باستانی عاشقانه دختر پادشاه کره و شاه ایران است در دستور کار ما برای سال 2013 قرار دارد و می‌تواند به نماد فرهنگ ارتباط دو کشور تبدیل شود.

وی با اعلام اینکه سفارت کره در ایران قصد دارد مهر و آبان امسال ده برنامه فرهنگی از جمله جشنواره فیلم کره، جشنواره غذایی کره، مسابقه سخنرانی زبان کره‌ای و مسابقه تکواندو و جام سفیر کره و اصلاح توسعه لجونگ (آموزش زبان کره‌ای) را برگزار کند.

سفیر کره با بیان اینکه سریال‌های کره‌ای از جمله «جواهری در قصر» و «جومونگ» توانسته‌اند شناختی نسبی از کره به ایرانیان بدهند خاطرنشان کرد: برنامه‌های مهر و آبان برای آشنایی هر چه بیشتر ایران از کره صورت گرفته است.

به گفته وی، در دومین جشنواره فیلم کره که از 14 تا 16 مهر برگزار می‌شود 5 فیلم سینمایی کره‌ای «کوانگ‌هو، پاپاروتی، قهرمان کوچک من، همسفر قدیمی و درمانگاه مسیح» در خانه هنرمندان به نمایش در می‌آید.

سفیر کره با اعلام این موضوع که در سریال «جواهری در قصر» تلاش شد تا فرهنگ غذایی کره به ایران در کنار تاریخ و سایر نکات ارائه شود اعلام کرد، در برنامه فرهنگ مهر و آبان نوادگان «یانگوم» که آشپزهای همان سریال هم بوده‌اند در ایران حضور می‌یابند و غذاهای کره‌ای را در جشنواره‌ غذای کره به مردم ارائه خواهند داد.

در پایان این نشست سفیر کره در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، درباره اینکه با توجه به لزوم آشنایی دو جانبه فرهنگی آیا از سوی شما هم سریالی از ایران در کره نمایش داده شده است؟ گفت: خیر، تاکنون هیچ سریالی از ایران را پخش نکرده‌ایم چون اعتقاد داریم لزومی ندارد ایران و کره هر دو در زمینه‌های مشترک، تبادل فرهنگی بپردازند و صرفاً باید مواردی را که گمان می‌کنیم در آنها قوی هستیم باید به یکدیگر ارائه دهیم. ایران می‌تواند بیشتر تمدن خود را در قالب نمایشگاه‌هایی ارائه کند.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که چرا تبادلات فرهنگی در سطوح بالاتر انجام نمی‌شود و متفکران، فیلسوفها و هنرمندان دو کشور در ایران و کره نشست‌های مشترک برگزار نمی‌کنند گفت: اتفاقاً در این مورد هم قرار است آقای سرسنگی به کره بیایند.

وی در پاسخ به این سؤال که شخص نامبرده در کدامیک از سطوح فلاسفه و اندیشمندان قرار دارند و چرا اشخاص دیگر برای این ارتباط در نظر گرفته نشده‌اند پاسخی نداد.

وی افزود: اما فیلم‌های ایرانی از جمله فیلمهای کیارستمی در سینماهای کره نشان داده شده‌اند و استقبال خوبی هم از آنها شده است ولی لزومی ندارد چون سریال‌های کره‌ای در ایران پخش نشده‌اند ما هم سریال‌های ایرانی را در کره پخش کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها