امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55880
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 204
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیین افتتاحیه بیست‌ودومین دوره مسابقات برنامه تلویزیونی درس‌هایی از ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیین افتتاحیه بیست‌ودومین دوره مسابقات برنامه تلویزیونی درس‌هایی از قرآن با حضور حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» استاد قرآن کریم، جمعی از مسئولان قرآنی و دانش‌آموزان شرکت‌کننده در مسابقات درس‌هایی از قرآن در تالار شیخ صدوق آستان حضرت عبد‌العظیم حسنی(ع) برگزار شد. 

بنا بر این گزارش در این مراسم حجت‌الاسلام «محمد موحدی‌نژاد» مدیر مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی طی سخنانی با اشاره به اهمیت قرآن کریم در زندگی اجتماعی گفت: هویت مسلمانی ما قرآن است و هرچه در زندگی یک مسلمان می‌گذرد قوامش به وسیله قرآن است. از این رو باید قرآن در همه ابعاد زندگی دیده شود.

وی با اشاره به حسن خلق پیامبر اظهار داشت: پیامبر اسلام اخلاقش قرآنی بود، روزی به عایشه گفتند در یک جمله پیامبر را تعریف کن، وی نیز در یک جمله اخلاق قرآنی پیامبر را وصف کرد.

وی با اشاره به سی و چهارمین سال اجرای برنامه درس‌هایی از قرآن اظهار داشت: ماه رمضان امسال برنامه درس‌هایی از قرآن وارد سی و چهارمین سال خود می‌شود. این در حالی است که این برنامه هیچگاه وقفه‌ای نداشته و هر هفته به صورت منظم پخش شده است.

مدیر مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی از برگزاری بیست و دومین سال مسابقات درس‌هایی از قرآن خبر داد و گفت: مسابقات درس‌هایی از قرآن از سال 1371 آغاز شد و امسال بیست و دومین دوره این مسابقات را برگزار می‌کنیم که بیش از 2 میلیون و 750 هزار نفر در آن شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به سایر برنامه‌های موسسه ترویج فرهنگ قرآنی اظهار داشت: امسال به غیر از برنامه مسابقات درس‌هایی از قرآن برنامه خلاصه‌نویسی ماه مبارک رمضان، مسابقه پیامکی هفته، مسابقه اینترنتی و برنامه مدرسه مجازی قرآن توسط مؤسسه برگزار شده است.

وی با اشاره به گسترش فعالیت‌های این مؤسسه به خصوص مسابقات درس‌هایی از قرآن در همه استان‌های کشور اظهار داشت: امسال کارگروه‌هایی برای شهرستان‌ها فرستادیم و آنچه در استان‌ها شاهد آن بودیم بسیار باکیفیت‌تر از آماری است که ارائه می‌کنیم، همچنین هنگامی که من خاطرات این برنامه‌ها را برای آقای قرائتی بیان کردم وی اشک شوق ریخت.

موحدی‌نژاد با اشاره به پوشش حدود سه میلیون دانش‌آموز در مسابقات درس‌هایی از قرآن اظهار داشت: در سراسر کشور حدود 12 میلیون دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند که 6 میلیون آنها در مقطع ابتدایی است که این افراد تحت پوشش ما نیستند اما 6 میلیون دیگر دانش‌آموزان مقطع راهنمایی و متوسطه هستند که حدود سه میلیون آنها تحت پوشش برنامه درس‌هایی از قرآن هستند.

مدیر مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی با اشاره به حضور اقلیت‌های دینی در مسابقات درس‌هایی از قرآن اظهار داشت: در برخی از استان‌ها مدارس ویژه اقلیت‌های دینی هم در مسابقه درس‌هایی از قرآن شرکت می‌کنند که این موضوع تعجب ما را برانگیخت و سبب پیگیری آن شد.

مسئولان این مدارس در پاسخ به ما گفتند به حاج آقا قرائتی بگوئید هنگامی که وی صحبت می‌کند ما به یاد حضرت مسیح می‌افتیم و ایشان حرف‌های حضرت مسیح را می‌زنند.

بنا بر این گزارش در ادامه مراسم «محمد بنیادی» مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش طی سخنانی کوتاه با اشاره به اجرای 127 برنامه قرآنی در کشور گفت: در کشور 127 برنامه قرآنی اجرا می‌شود که یکی از این برنامه‌ها درس‌های قرآن است البته این برنامه بودجه مصوبی نداشت اما دو سال است که در وزارت آموزش و پرورش از این برنامه حمایت می‌کنیم زیرا حمایت از درس‌هایی از قرآن از اولویت‌های ما است.

بنیادی با اشاره به جذب خانواده‌ها در برنامه‌ درس‌هایی از قرآن گفت: یکی از کارهای تازه‌ای که می‌توان در کنار مسابقات دانش‌آموزی درس‌هایی از قرآن اجرا کرد جذب خانواده‌ها به این مسابقات است که اگر این امر تحقق پیدا کند میلیون‌ها خانواده در کنار دانش‌آموزان وارد فضای مسابقات درس‌هایی از قرآن می‌شود.

بنیادی با اشاره به اجرای برنامه‌های قرآنی توسط دستگاه‌های مختلف کشور اظهار داشت: گسترش فضاهای قرآنی از اولویت‌های آموزش و پرورش و سایر نهادهای دولتی است و ما آنچه تکلیفمان است انجام می‌دهیم، البته شاید خروجی آن محدود باشد اما ما تلاشمان را به نحو احسن انجام می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ادامه این مراسم نمایندگان شهرداری تهران از حجت‌الاسلام قرائتی به پاس سی و چهار سال تلاش در راه ترویج فرهنگ قرآنی تقدیر کردند. 

همچنین در پایان این مراسم از تعدادی از دانش‌آموزان و فرهنگیان به عنوان نمایندگان شرکت‌کنندگان در مسابقات درس‌هایی از قرآن تجلیل شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها