امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55905
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۶
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیرهوشنگ محمدعلیزاده دبیر علمی هفتمین کنگره  بیماریهای پانکراس و مجاری صفراوی اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیرهوشنگ محمدعلیزاده دبیر علمی هفتمین کنگره  بیماریهای پانکراس و مجاری صفراوی اظهار داشت: مرکز تحقیقات بیماری­های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قصد دارد هفتمین کنگره بیماری­های پانکراس و مجاری صفراوی را  12-10 مهرماه در سالن نور مرکز پزشکی آیت الله طالقانی برگزار کند.

وی افزود: این کنگره دارای امتیاز بازآموزی است و هدف از برگزاری آن ارائه تازه‌ترین اطلاعات در زمینه بیماری­های مجاری صفراوی و پانکراس و نیز ایجاد پل ارتباطی مناسب بین پزشکان و محققان بالینی با محققان علوم پایه است.

علیزاده گفت: هفتمین کنگره بیماری­های پانکراس و مجاری صفراوی را در زمانی آغاز می­کنیم که آندوسونوگرافی (EUS)همراه با (FNA)، تخلیه سودوسیست­های پانکراس، الاستوگرافی ERCPدرمانی با تمرکز بر بیماری­هایی همچون پانکراتیت مزمن و Pancreas Divisum علاوه بر Stenting صفراوی و پانکراس و خارج کردن سنگ­های صفراوی، کلانژیوسکوپی تشخیصی و درمانی و لاپاراسکوپی هر کدام در حیطه خویش با پیشرفت­های شگفت­انگیزی توأم بوده است.

وی افزود: امروزه ERCPو  EUS از روش­های تشخیصی آندوسکوپیک به ابزارهای درمانی مؤثر در ضایعات پانکراس و مجاری صفراوی ارتقا یافته­اند. بنابراین تهیه Guideline درمانی و تشخیصی در ضایعات مذکور یک ضرورت محسوب می‌شود و این موضوع نیاز به درک متقابل گاستروآنترولوژیست­ها و جراحان دارد.

علیزاده خاطرنشان کرد: مطرح کردن این مباحث در ایران و کشورهای منطقه می­تواند پایه مهمی را برای آینده آندوسکوپی تهاجمی فراهم کند. این کنگره امید دارد تا حصول پایه­های تحقیقات جدید هر سال بیشتر و استوارتر شود و این تنها با هم­اندیشی متخصصان کشور از جمله گاستروانترولوژیست­ها، جراحان، رادیولوژیست­ها، آنکولوژیست­ها و رادیوتراپیست­ها امکانپذیر است.

وی گروه­های هدف این کنگره را فوق­تخصص­های گوارش، فوق­تخصص­های هماتولوژی و آنکولوژی، متخصص­های داخلی، جراحان، رادیولوژیست­ها، پاتولوژیست­ها، بیماری­های عفونی و گرمسیری، زنان و زایمان، پزشکان عمومی، کارشناسان ارشد و کارشناسان پرستاری، دکترای تغذیه و کارشناسان ارشد تغذیه، دکترای آزمایشگاهی و پزشکی هسته­ای برشمرد.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها