امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55909
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کارشناسان روسی در گروه کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی که به نابودی ذخایر شیمیایی موجود در سوریه خواهند پرداخت، حضور دارند.

بوگدانوف با تاکید بر اینکه روسیه مشارکت فعالی در این عملیات خواهد داشت، یادآور شد که هنوز تعداد کارشناسانی که در گروه اعزامی از سوی روسیه شرکت خواهند داشت، مشخص نشده است.

پیش از این نیز "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده بود که روسیه در هر صورت در تامین مالی برنامه نابودی تسلیحات در سوریه مشارکت خواهد کرد. البته وی یادآور شد که هنوز هزینه این طرح مشخص نشده، ولی قطعا مبلغ قابل توجهی خواهد بود.

روز دوشنبه کارشناسان سازمان ملل که در حال تحقیق درخصوص استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه بودند، ماموریت خود را پایان دادند. نتیجه تحقیقات این گروه در اواسط ماه اکتبر منتشر خواهد شد.

شورای امنیت در تاریخ 27 سپتامبر قطعنامه ای با حمایت تمامی 15 عضو این ارگان در مورد نابودی تسلیحات شیمیایی در سوریه تصویب کرد که متن آن بر اساس توافقات روسیه و آمریکا در ژنو در راستای طرح برنامه نابودی سلاح‌های شیمیایی تنظیم شده و هر نوع اعمال زور علیه سوریه را نیز منتفی دانسته است. مقامات دمشق آمادگی خود برای اجرای این قطعنامه را از هم اکنون اعلام کرده اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها