امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۲۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55912
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن تایمز»، ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا که عازم کره جنوبی شده است، امروز ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن تایمز»، ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا که عازم کره جنوبی شده است، امروز سه شنبه به خبرنگاران اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در حال بررسی همکاری با متحدان واشنگتن در خاورمیانه و اروپا به منظور کمک به ایجاد یک ارتش میانه‌رو از مخالفان نظام سوریه است.

بر اساس این خبر، دمپسی اعلام کرد که به منظور پیش بردن این ایده، با وزرای دفاع کشورهای عربی در منطقه و همچنین همتایان خود در کشورهای اروپایی در تماس مداوم بوده است.

دمپسی در جریان میزگرد رسانه ای در سئول پایتخت کره جنوبی گفت: ما تجربه ای باور نکردنی در تقویت شرکا و ایجاد تشکل های نظامی و پلیسی به دست آورده ایم؛ بنابراین، ما درباره چگونگی یافتن راهی برای همکاری در این مسئله، مسئله تشکیل یک گروه اپوزیسیون میانه رو در سوریه، بحث کرده ایم.

این مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا همچنین مدعی شده است که در صورتی که استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه مورد پذیرش قرار بگیرد و بشار اسد رئیس جمهور این کشور نتواند در مذاکرات چند جانبه ژنو 2 حاضر شود تا به جنگ داخلی سوریه با هدف رسیدن به یک راه حل سیاسی پایان بخشد، در این صورت مفهوم ارتش میانه روی مخالفان سوری اعتبار پیدا خواهد کرد.

دمپسی در عین حال تاکید کرد که ایده تشکیل چنین ارتشی هنوز به شکل طرح در نیامده است.

دمپسی گفت که کل دولت آمریکا و نه فقط ارتش این کشور تلاش می کند تا فاکتورهای اقتصادی و کمک های دیگری را برای کمک به کسانی که بر اساس شناسایی واشنگتن، مخالفان میانه رو هستند، تامین کند تا بتواند از این طریق در نتیجه بحران سوریه نفوذ داشته باشد.

این مقام ارشد پنتاگون افزود که ناوهای جنگی آمریکا همچنان در سواحل سوریه مستقر خواهند ماند؛ دمپسی اشاره ای به مدت زمان استقرار این ناوها نداشت.

آمریکا در حالی با گرفتن ژستی بشردوستانه، کمک به حل بحران انسانی را بهانه میلیون ها دلار کمک خود به مخالفان سوری معرفی می کند که تاکنون گزارش های متعددی توسط خود رسانه ها و روزنامه های آمریکایی از کمک های تسلیحاتی و مالی واشنگتن به تروریست های مستقر در سوریه با هدف بی ثابت کردن این کشور و مقدمه چینی برای مداخله نظامی منتشر شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها