امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55917
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، دکتر شوقی علام مفتی اعظم مصر روز گذشته با پاپ فرانسیس اول دیدار و پیام احمد الطیب شیخ الازهر را به وی تسلیم ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، دکتر شوقی علام مفتی اعظم مصر روز گذشته با پاپ فرانسیس اول دیدار و پیام احمد الطیب شیخ الازهر را به وی تسلیم کرد.

بنابر اعلام رسانه‌های مصری مفتی مصر علاوه بر اعلام تبریک شیخ الازهر به مناسبت انتخاب پاپ در این دیدار ابراز امیدواری کرد که دوران فرانسیس اول دوران گفت‌وگوی ادیان آسمانی باشد.

در همین حال پاپ فرانسیس اول نیز ضمن استقبال از این امر گفته است که برای مصر و مردم این کشور و برقراری ثبات و امنیت در آن دعا خواهد کرد.

بنابر این گزارش، احمد رافت سفیر مصر در واتیکان که در این دیدار حضور داشته آن را دارای اهمیت بالا و مثبت ارزیابی کرده و گفته است: این دیدار نقش مثبتی در آغاز مجدد گفت‌وگوها بین الازهر و واتیکان دارد.

در همین حال کارشناسان نیز از این اتفاق ابراز خرسندی کرده‌اند که از جمله آنها «دکتر کمال زاخر» نویسنده مصری است که گفت‌وگو را نشانه جوامع مدرن دانسته و گفت: این هوشمندی سیاسی پاپ است که خواستار گفت‌وکو با الازهر شده و به نظر می‌رسد رهبران کلیسا و شیخ الازهر به اندازه کافی توان اداره این گفت‌وگوها را دارند.

وی افزود: نشستن نماینده الازهر در کنار مسئولان واتیکان پیام صلح و محبت به همه جهانیان است و ضروری است که رفتارهای خشونت‌آمیز دینی با اقدامات «بیت گفت‌وگوی ادیان مصر» کاهش یابد.

به گزارش فارس به نظر می‌رسد با روند رو به جلوی الازهر و واتیکان، روابط این دو مرکز اسلامی و مسیحی به زودی گسترش پیدا خواهد کرد اما باید منتظر بود که چه اقدامات عملیاتی در این باره صورت خواهد گرفت.

سیاست‌های واتیکان نسبت به مسیحیان در خاورمیانه، نگاه واتیکان به سخنان پاپ سابق واتیکان درباره پیامبر اکرم(ص) و ... از چالش‌هایی است که رو در روی این روابط قرار دارد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها