امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55918
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 56
سیدضیاءالدین دری در گفت و گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تعریف فیلم خوب و فیلم بد گفت : فیلم خوب فیلمی ...

سیدضیاءالدین دری در گفت و گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تعریف فیلم خوب و فیلم بد گفت : فیلم خوب فیلمی است که وقتی به آن نگاه می کنیم احساس تلف کردن وقت به ما دست ندهد. اگر طنز باشد بدون لودگی لحظات فرحبخشی را به وجود آورد و اگر درام اجتماعی باشد به ما دروغ نگوید.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چه فیلمی از شما مجوز نمی گیرد مسئله کیفیت را بیان کرد و گفت:‌ فیلمی که از خط استاندار پایین تر باشد مجوز نمی گیرد.

وی تشریح کرد : سینمای ما اکنون یک سطح متوسطی از استاندار دارد و جزء سینماهای مطرح منطقه محسوب می شود به همین دلیل فیلمی که مجوز نمایش می گیرد نباید زیر این استاندار باشد.

دری درباره سطح مضمونی آثار گفت: منظور ما از استاندارد کیفیت و بعد تکنیکی آثار است زیرا ما اکنون از مرحله آزمون و خطا گذشته ایم و دیگر بحث مضمونی در بین ما مفهومی ندارد و همه می دانند چه چیزهایی را باید در این سینما بگویند و چه چیزهایی را نه.

این عضو شورای بازبینی فیلم های سینمایی درباره فیلم های غیر قابل دفاع توضیح داد: فیلمی که سرهم بندی شده باشد و از لحاظ ساختاری و مضمونی مناسب نباشد از نظر ما غیر قابل دفاع است.

وی ادامه داد : البته در برخی موارد استثناء وجود دارد که فیلمی از لحاظ ساختار در حد استاندار در آمده ولی مطلب ناهنجاری را بیان می کند که خوشایند طبع سینمای ما نیست.

وی تاکید کرد : چون سینما از منظر رسانه در کشورهای در حال تحولی همچون ما رسالت سنگینی دارد باید از مجموع زوایا مورد توجه قرار بگیرد و در حد مطلوبی ارائه شود .

دری در پایان خاطر نشان کرد : این تفکر تفکر اکثریت ما در شورای انتخاب است و ما باهم فاصله ای در نحوه نگاه نداریم. اختلاف نظر ما درباره سطح استاندار و مضمون و ساختار فیلم ها در حداقل ممکن است.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها