امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5593
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 97
محمد خانچی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها با جدیت و دقت ویژه در حال انجام است و هیئت‌های نظارت تمام ...

محمد خانچی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها با جدیت و دقت ویژه در حال انجام است و هیئت‌های نظارت تمام تلاش خود را به‌کار برده‌اند تا در این خصوص حقی از داوطلبان ضایع نشود.

وی ادامه داد: هیئت‌های اجرایی با استناد به نتایج استعلام‌های انجام گرفته از چهار نهاد امنیتی قوه قضائیه، ثبت احوال، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات، نسبت به بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا اقدام می‌‌کنند.

دبیر هیئت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی خوزستان با اشاره به اینکه جواب استعلام‌های چهارگانه به هیئت اجرایی تحویل داده شده است، بیان کرد: بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورا‌ها در هیئت‌های اجرایی آغاز شده است.

وی اضافه کرد: این هیئت‌ها باید تا 17 اردیبهشت ماه سال جاری نتایج بررسی‌های خود را به هیئت‌های نظارت اعلام کنند تا پس از آن هیئت‌های نظارت بررسی صلاحیت‌ها داوطلبان را آغاز کنند.

تایید یا رد نهایی صلاحیت کاندیدا، 28 اردیبهشت

خانچی با بیان اینکه اگر فردی در هیئت اجرایی تایید یا رد شوند به منزله تایید و یا رد نهایی نیست، تصریح کرد: این هیئت نظارت مجلس است که باید نظر نهایی را در خصوص صلاحیت و یا عدم صلاحیت کاندیدا‌ها بدهد و در 28 اردیبهشت ماه تایید یا رد نهایی نامزدهای محترم به آنان ابلاغ خواهد شد.

وی همچنین عنوان کرد: ملاک بررسی دقیقا استعلام‌های چهارگانه‌ای است که از نهادهای امنیتی انجام می‌شود و هیچگونه رابطه و نظر شخصی در اعلام صلاحیت یا عدم صلاحیت داوطلبان تاثیرگذار نیست.

دبیر هیئت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی خوزستان با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص لزوم دقت در بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها گفت: هیئت نظارت با دقت و کمک مردم، تمام همت خود را برای تحقق این امر قرار خواهد داد.

وی افزود: این هیئت در بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها قانون را فصل خطاب قرار می‌دهد و هرگونه اعمال فشار و ملاحظات سیاسی را در این امر رد می‌کند.

حضور نخبگان، روحانیون و تشکل‌های دانشجویی در انتخابات

خانچی تصریح کرد: با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تحت شعاع قرار نگرفتن انتخابات شورا‌ها با ریاست جمهوری از روحانیون، نخبگان و تشکل‌های دانشجویی انتظار می‌رود نسبت به تبیین جایگاه و نقش شورا‌ها در پیشبرد توسعه شهر و روستا برای مردم اقدام کنند.

وی در پایان با ابراز امیدواری از حضور پرنشاط مردم در انتخابات شوراهای اسلامی گفت: رسانه‌ها فارغ از بیان مصادیق با جدیت به بیان خصوصیات نمایندگان اصلح پرداخته تا به فضل خدای متعال و عنایت حضرت ولیعصر(عج) شاهد تشکیل شوراهای اسلامی خدمتگزار در استان باشیم.

انتهای پیام/72011/ب30/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها